Jak si vedli reprezentanti Baníku

15.11.2014 | redakce

Pátečními přípravnými zápasy českých reprezentačních výběrů U21 a U20, do kterých bylo nominováno celkem pět hráčů Baníku, se naplno rozjel kolotoč mezinárodních duelů přitahujících pozornost baníkovského fanouška. Kromě odchovanců klubu Jana Baránka a Daniela Holzera, kteří byli s jedenadvacítkou u remízy 2:2 s Dánskem, a Patrizia Stronatiho a Oldřicha Byrtuse, kteří v dresu dvacítky zakusili prohru 2:4 s Rakouskem, do něj ovšem naskočil ještě jeden velvyslanec z Bazalů. A to zkušený záložník Joel Lindpere, který s reprezentací Estonska nejprve uprostřed týdne slavil výhru v přátelském utkání v Norsku a v sobotu byl u ztráty dvou bodů za remízu 0:0 na hřišti fotbalového outsidera San Marina.

Přehled utkání s účastí hráčů Baníku v prvním týdnu listopadové reprezentační přestávky:

Středa 12. listopadu:

Norsko – Estonsko 0:1 (0:1), přátelské utkání

Joel Lindpere odehrál za Estonce na postu ofenzivního záložníka druhý poločas.

Pátek 14. listopadu:

Rakousko U20 – Česko U20 4:2 (2:0), turnaj na Kypru

Stoper Patrizio Stronati a levý obránce Oldřich Byrtus odehráli celé utkání.

Česko U21 – Dánsko U21 2:2 (1:2), přátelské utkání Praha (stadion Ďolíček)

Jan Baránek odehrál na pozici stopera celé utkání a Daniel Holzer na postu levého záložníka vystřídal v 75. minutě, kdy jej v sestavě nahradil bývalý spoluhráč z Baníku Michael Krmenčík.

Sobota 15. listopadu 2014:

San Marino - Estonsko 0:0, kvalifikační utkání na ME 2016

Joel Lindpere odehrál za Estonsko druhý poločas.

Německo U18 - Česko U18 3:2 (2:1), turnaj čtyř zemí v turecké Antalyi

Brankář František Chmiel odchytal za národní tým celé utkání.

Vrcholem listopadové reprezentační přestávky budou z pohledu Baníku další zápasy národních týmů U21 a U20, které se odehrají v úterý 18. listopadu. Souboj s Německem, zřejmě nejtěžším evropským soupeřem, v jehož dresu nastupují hráči s desítkami bundesligových startů, čeká od 17:30 v pražském Edenu jedenadvacítku a s ní i trojici Jiří Pavlenka, Jan Baránek a Daniel Holzer (zápas bude vysílat program ČT Sport).

Dvojice obránců Patrizio Stronati a Oldřich Byrtus by měla v úterý odpoledne odehrát druhý ze zápasů na kyperském mezinárodním turnaji, kde českou dvacítku vyzvou domácí Kypřané.