Jak si vedli reprezentanti Baníku?

09.09.2014 | redakce

Celkem šest odchovanců Baníku zasáhlo v uplynulých dvou týdnech do mezistátních utkání na evropském kontinentu. V dresu České republiky se představili Jiří Pavlenka a Jan Baránek, kteří ještě v úterý odpoledne zasáhli do přípravného utkání jedenadvacítky s německým Unterhachingem (3:3). V národním týmu do 20 let pak již minulý týden zanechali výraznou stopu Daniel Holzer, Patrizio Stronati a Oldřich Byrtus, kteří pomohli k výhře 1:0 na hřišti Holandska.   Kromě této pětice však kvality baníkovské mládeže reprezentoval také záložník Tomáš Freit, který na konci srpna absolvoval s reprezentací do sedmnácti let silně obsazený turnaj v anglickém Kidderminsteru, kde si zahrál proti vrstevníkům z Anglie, Itálie a Portugalska. Reprezentační stopu zanechal v Evropě i zkušený záložník Joel Lindpere, jenž patřil k tahounům Estonska v přátelském utkání ve Švédsku a především pak v pondělní vítězné premiéře kvalifikace na ME 2016. Estonci i s jeho přispěním zdolali v Tallinu favorizované Slovinsko 1:0.   Baníkovci v mezinárodních utkáních:   27. srpna, turnaj v Kidderminsteru: Česká republika U17 – Anglie U17 1:1 (1:0)

Záložník Tomáš Freit odehrál 76 minut

29. srpna, turnaj v Kidderminsteru: Česká republika U17 – Itálie U17 0:1 (0:1)

Záložník Tomáš Freit odehrál 41 minut

31. srpna, turnaj v Kidderminsteru: Česká republika U17 – Portugalsko U17 0:2 (0:1)

Záložník Tomáš Freit nastoupil v 51. minutě.

4. září, přípravné utkání, Stockholm: Švédsko – Estonsko 2:0 (2:0)

Joel Lindpere odehrál za estonský národní tým 74 minut. V první půli se mohl zapsat mezi střelce, ale jeho nebezpečnou střelu švédská obrana zblokovala na roh. Celkově patřil k nejaktivnějším hráčům Estonska.

5. září, přípravné utkání, Den Haag: Nizozemsko U20 – Česká republika U20 0:1 (0:1)

Daniel Holzer odehrál na postu záložníka 75 minut a ve 39. minutě vstřelil po výborné kombinaci jediný gól utkání. Celý zápas proti soupeři, za kterého hrály i opory Ajaxu Amsterdam a PSV Eindhoven, odehráli také obránci Patrizio Stronati a Oldřich Byrtus.

5. září, herní soustředění U21, Salcburk: FC Liefering – Česká republika U21 0:2 (0:1)

Jiří Pavlenka odchytal proti juniorce Red Bull Salcburk celý první poločas a udržel čisté konto.

8. září, kvalifikace o ME 2016, Tallin: Estonsko – Slovinsko 1:0 (0:0)

Joel Lindpere odehrál 85 minut, poté ho střídal autor vítězné branky Ats Purje.

9. září, herní soustředění U21, Unterhaching: SpVgg Unterhaching – Česká republika U21 3:3 (2:2)

Zápas byl v 85. minutě předčasně ukončen kvůli silné průtrži mračen. Jiří Pavlenka nastoupil do branky od začátku druhého poločasu, stoper Jan Baránek hrál v základní sestavě po celou dobu.

(red), foto: Tomáš Svoboda