FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Holzer, Kaša a Byrtus povoláni do reprezentace!

21.04.2015 | redakce

Další mezinárodní zkušenost mají před sebou mladí baníkovci Daniel Holzer, Filip Kaša a Oldřich Byrtus, kteří byli trenérem národního týmu do 20 let Pavlem Hoftychem nominováni k přípravnému utkání proti Slovensku. Hrát se bude příští týden ve středu, tedy 29. dubna, od 17:30 v Senici.

Zatímco Holzer s Byrtusem patří mezi hráče, kteří se již v dresu reprezentační „dvacítky“ představili, stopera Kašu čeká v této kategorii premiéra. Byť už v loňském roce odehrál jedno přípravné utkání právě proti Slovensku, ale to bylo pod hlavičkou výběru do jedenadvaceti let.

To ofenzivní záložník Holzer na sebe výrazně upozornil především loni na podzim, kdy ve třech utkáních „dvacítky“ vstřelil dvě branky, a to proti Holandsku a Francii. Poté si zahrál také dva duely v reprezentační jedenadvacítce. Univerzál Byrtus, který může nastupovat na kraji obrany i zálohy a nyní působí v baníkovské juniorce, odehrál v loňském roce za Hoftychův celek pět zápasů. Patřil mezi hráče tvořící základní osu mužstva.

V nominaci se ocitl také bývalý spoluhráč našich baníkovců Patrizio Stronati, který v zimě přestoupil do Austrie Vídeň. Mezi náhradníky je pak zařazen další kmenový hráč juniorky, útočník Jakub Šašinka, který si na jaře prošel stáží v Borussii Dortmund a v sobotním utkání Baníku proti Slovácku si připsal svůj sedmý ligový start v této sezóně.


Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA