Hattrick Byrtuse vedl juniorku ke zdolání Slovácka

20.10.2014 | redakce

Čtyřgólové představení v podání mladých baníkovců bylo k vidění v pondělním zápase 15. kola Juniorské ligy, který hostilo 1.FC Slovácko. Výkon Baníku gradoval ve druhé půli, v níž soupeři nastřílel tři branky v rozmezí sedmnácti minut. Kvalitní týmové pojetí hry přineslo nejen výhru 4:0, ale i výrazný počin jednotlivce, a to Oldřicha Byrtuse, který obranu Slovácka potrestal třemi pohlednými góly.

Přestože výsledek dává tušit, že byl zápas jasnou záležitostí baníkovců, nebylo tomu tak po celých devadesát minut. „Z naší strany to bylo utkání dvou zcela odlišných poločasů. V tom prvním nám dělala problém mezihra a náš výkon nebyl dobrý, i když jsme se dokázali gólově prosadit,“ začal hodnocení vítězného duelu trenér juniorky Radomír Korytář.

Daleko větší radost měl ze hry Baníku po přestávce. „Díky zrychlení hry a přímočaré přechodové fázi jsme se začali daleko více prosazovat. A to nejen jako tým, ale i individuálně. Hráči si toho mnohem více dovolili, z čehož pramenily tři obdobné branky,“ vyjmenoval pozitiva druhé půle pondělního zápasu baníkovský kouč.

Při gólových situacích se baníkovci prosadili hlavně díky rychlým náběhům do volných prostor, kam ve všech případech směřovala výborná finální přihrávka. Celkem třikrát se před brankářem Nemravou vyznamenal Byrtus, na jehož góly navázal střídající Matěj Helešic. Kromě střeleckého hattricku se však mezi baníkovci našel také autor tří gólových nahrávek, kterým byl taktéž střídající hráč Marek Szotkowski.

„V jeho případě bych chtěl vyzvednout, že ve všech třech situacích prokázal výborný cit pro přihrávku a měl na gólech velký podíl,“ pochválil mladého útočníka Korytář, kterého potěšily nejen výkony zmiňovaných ofenzivních hráčů, ale hlavně to, že tým předvedl velmi dobrý herní projev s dynamickým a agresivním pohybem. Po druhém tříbodovém zisku v řadě se tak juniorka Baníku pomalu odpoutává od středu tabulky a ze sedmého místa se začíná dotahovat na první pětici Juniorské ligy.

1.FC Slovácko – FC Baník Ostrava 0:4 (0:1)

Branky: 34., 60. a 62. Byrtus, 77. Helešic.

Žluté karty: Janečka, Haša – Šašinka.

Rozhodčí: Adámková – Caletka, Hanáková

Slovácko: Nemrava – Prajza (75. Holek), Pilka, Janečka, R. Fojtášek, Machač, Hanák (82. Haša), D. Fojtášek, Michna, Martiš (71. Civič), Kűbl.

Baník: Macej – Fojtík, Celba, Honiš, Sukup (46. Helešic) – Behan (46. Szotkowski), Kundrátek, Šichor (64. Tomšů), Byrtus (77. Špavelko) – Petrus (64. Opatřil) – Šašinka.