Gólovou přestřelku juniorky rozhodl Půda

07.05.2014 | redakce

Sedm gólů a z toho čtyři v síti teplického soupeře mohli vidět diváci ve středečním zápase baníkovské juniorky. V předehrávaném utkání 42. kola Juniorské ligy se jí podařilo dosáhnout již šestého vítězství v řadě. Pro Severočechy to naopak byla šestá porážka, o které rozhodl devět minut před koncem útočník Baníku Kamil Půda.

Nejen díky výsledku, ale především předvedenému výkonu, mohla v kabině baníkovců panovat spokojenost. Hrou i přístupem hráči juniorky ukázali, že si vzali k srdci kritická slova, kterými trenér Radomír Korytář hodnotil předchozí utkání s Olomoucí. Proti Teplicím se jim po celý zápas dařila kombinační hra a přestože výsledek hovoří spíše o napínavém průběhu, dá se říct, že Baník herně dominoval. Bohužel se ale nevyvaroval individuálních chyb, kterých soupeř využil.

Celkovou charakteristiku hry mladých baníkovců názorně vystihla úvodní pasáž zápasu, v níž si vytvořili dvougólový náskok. Nejprve se v 17. minutě prosadil samostatným únikem Michael Krmenčík a hned za pět minut přidal druhý gól po krásné kombinační akci kapitán Oldřich Byrtus. Teplice sice dokázaly rychle snížit a na začátku druhého poločasu dokonce vyrovnat, ale to Baník při cestě za vítězstvím vůbec neohrozilo.

V 58. minutě strhl vedení znovu na jeho stranu testovaný nigerijský záložník Stephen Obinna Nwachukwu, jehož povedené hlavičce předcházel přesný centr Zdeňka Behana. Akce dvou střídajících fotbalistů jenom potvrdila, že ve středečním zápase podali dobrý výkon všichni hráči, kteří dostali šanci. Tepličtí ještě stačili na tuto změnu stavu reagovat a čtvrt hodiny před koncem vyrovnali na 3:3. Jejich odpor nadobro zlomil až gól Kamila Půdy, který v 81. minutě zařídil zaslouženou výhru 4:3!

Hodnocení trenéra Radomíra Korytáře: „Oceňuji, že jsme podali mnohem lepší výkon než proti Olomouci. Vím, jak se naši hráči dokáží prezentovat a pořád vidím, že mají na víc. Ale za dnešní zápas si zaslouží pochvalu. Byli jsme v jeho průběhu lepší v technických dovednostech a kombinaci, což se soupeř snažil vyrovnávat agresivitou a bojovností. Po našich individuálních chybách dotahoval skóre, ale my jsme byli neustále o dost nebezpečnější a hru měli pod kontrolou.“

FC Baník Ostrava – FK Teplice 4:3 (2:1)

Branky: 17. Krmenčík, 22. Byrtus, 58. Nwachukwu, 81. Půda – 26. Batryn, 51. Heger, 74. Kukačka.

Rozhodčí: Cieslar – Priesol, Slaminka.

Baník: Jaška – Byrtus (52. Hrdlička), Celba, Honiš, Malcharek – Mensah (27. Eze Emeka), Foltyn (40. Behan) – Půda, Holzer, Tobiáš (42. Opatřil) – Krmenčík (46. Nwachukwu).

Teplice: Mika – Heger, Hejda (75. Malec), Takács, Stibor, Bubeníček, Richter, Urma, Strada, Batryn, Schettl (62. Kukačka).

Text a foto: Tomáš Svoboda