FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Držme se toho, co nás zdobí, nabádá Greguš

12.09.2014 | redakce

Po reprezentační pauze se Synot liga opět naplno rozbíhá, Baník hostí v rámci sedmého kola Mladou Boleslav. Vůdce kabiny Ján Greguš je před sobotním utkáním přesvědčen, že pokud tým bude hrát svoji hru, může eliminovat největší přednost Severočechů, a tou je síla v ofenzívě.

Podle Greguše se tým už dokázal oklepat z vysoké ligové porážky, kterou mu v minulém kole Synot ligy uštědřil Liberec. Na Mladou Boleslav jde s čistou hlavou. "Byl k tomu ideálně načasovaný pohárový zápas, který jsme zvládli po mentální stránce výborně. Teď už přemýšlíme pouze o Mladé Boleslavi," potvrdil kapitán Baníku.

Slovenský záložník se zprvu nechtěl příliš bavit o silných stránkách našeho sobotního soupeře.  "Pokud se budeme držet toho, co nás zdobí, tak neříkám, že si nemusíme dávat pozor, ale bude to zase o něčem jiném," vysvětlil Greguš. Posléze ovšem byl o něco sdílnější. "Mají výborně útočně laděný a připravený tým. V útočné fázi se zatím jeví dobře."

Kvůli administrativním průtahům s prodloužením víz se zpozdili ghanští fotbalisté Francis Narh a Derrick Mensah, kteří přicestovali až na předzápasový trénink. "Kádr máme dost široký na to, aby je hráči, kteří nastoupí, nahradili a ukázali, že patří na jejich místo,“ pravil Greguš.

Třiadvacetiletý slovenský záložník plní v kabině roli lídra. Je to právě on, kdo svými vůdcovskými schopnostmi burcuje ostatní spoluhráče. "Když vidím, že něco není v pořádku, začnu být nervózní a dám to jasně najevo. Mám pocit, že když něco řeknu, tak se to zlepší. Proto si takových věcí všímám, aby to bylo pořád tak, jak to má být," vysvětlil na závěr.

Autor: David Kubáň

Foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA