FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Do Hradce se těším, říká Vojtěch Štěpán

08.05.2015 | redakce

Ještě v nedávné minulosti obránce Vojtěch Štěpán oblékal královéhradecký dres. V sobotu však přijede „pod lízátka“ v roli hosta, a to v modrobílých baníkovských barvách. Devětadvacetiletý tahoun ostravského mužstva má na angažmá v Hradci příjemné vzpomínky a do východočeské metropole se proto těší. Zároveň přiznává, že je načase ukončit střeleckou mizérii a věří, že se to podaří na hřišti svého bývalého zaměstnavatele.

„V Hradci mám spoustu kamarádů, bývalých spoluhráčů. Znám tam všechny lidi od trenéra po účetní. Hradec jsem považoval za svou rodinu, je to takový malý klub, ale dobře se to tam dělá, takže se tam těším. Ale samozřejmě je trošku mrzutá situace, ve které se nachází. Na druhou stranu jsem rád, že jsem někde jinde než oni,“ prohlásil rychlonohý pravý bek.

Přestože se hradečtí fotbalisté nachází na předposledním místě ligové tabulky, na jaře působí sympatickým dojmem. „Hradec teď měl výsledkovou smůlu, ale taky ho v některých zápasech, kdy nehrál špatně a vedl, poškodili rozhodčí. Nebýt toho, mohla být jejich situace úplně jiná, protože jejich forma je vcelku dobrá, akorát to nedokázali přetavit v nějaké body. Herně si myslím, že podávají celé jaro docela dobré výkony,“ pravil Štěpán.

„Doma si vytváří hodně šancí, snaží se o nátlakovou hru. Teď si myslím, že to z nich spadlo úplně. Přestali řešit, jestli se zachrání nebo ne, protože už je to pro ně spíše v matematické rovině. O to těžší zápas to může být. Každý bude hrát za sebe, bude se chtít předvést, aby urval nějaké angažmá nebo prokázal, že má na to v Hradci zůstat dál,“ pokračoval fotbalista, který v Baníku nosí dres s číslem sedm.

Baník nedal v lize gól už tři zápasy v řadě a v tabulce se propadl na dvanácté místo. „Nebudu uhýbat. Chceme vyhrát a dát nějaké góly, protože jsme jich doposud vstřelili hodně málo. Nějaké vítězství by nám v tomhle pomohlo. Všichni by si začali v koncovce více věřit. Už by to bylo potřeba,“ nabádal na předzápasové tiskové konferenci Štěpán.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA