FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Do Baníku míří nadějný mladík Nabil Cherkaoui

16.07.2014 | redakce

K dorostenecké kategorii Baníku U19 se připojil belgický záložník s marockými kořeny Nabil Cherkaoui, jenž naposledy působil v Zulte Waregen. Sedmnáctiletý mládežnický reprezentant Belgie uspěl na předsezónním přípravném kempu a zbývají už jen doladit administrativní náležitosti jeho přestupu. Další exotickou posilou Baníku se může stát testovaný útočník z Pobřeží Slonoviny Moussa Paul Bakayoko.

Cherkaoui prošel mládežnickými kategoriemi FC Brussels, KAA Gent, KV Mechelen a Zulte Waregen. V Kategoriích U15 a U16 hrál za národní tým Belgie. Proč se v pouhých sedmnácti letech rozhodl odejít z Belgie, vysvětlil následovně: "Věřím, že mému fotbalovému růstu stěhování do nové země pomůže. V Zulte bylo téměř nemožné se prosadit do áčka. Kupují hotové hráče, z akademie se tam dostal pouze jeden hráč. V Baníku věřím, že šanci usilovat o první tým časem mít budu," pravil Cherkaoui, jehož vytipoval a přivedl do Baníku manažer pro mezinárodní vztahy a scouting David Balda.

Rychlostně a technicky dobře vybavený Cherkaoui zaujal ostravský klub na týdenním předsezónním přípravném kempu. I samotnému hráči se na Bazalech líbilo. Styl hry, jakým se devatenáctka Baníku prezentuje, je mu velmi blízký. "Mám rád technický a rychlý fotbal. Co jsem poznal, tak U19 sází na kombinační způsob hry, kdy jde míč postupně od obránců, přes záložníky až k útočníkům. Líbí se mi i přístup trenéra, který neustále komunikuje s hráči. Koučink je tady velmi dobrý," pochvaloval si Cherkaoui.

Pro mladého Belgičana je inspirací slavný odchovanec Baníku Milan Baroš. "Z Baníku se dostal do velkých evropských klubů jako Liverpool nebo Galatasaray. Rád bych šel v jeho stopách, je mým vzorem," uzavřel Cherkaoui.

Autor: David Kubáň

Foto: David Kubáň 


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Dnes v 16:30 | A-tým
FC Baník Ostrava
FK Pardubice