FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Do Baníku míří Milan Jirásek

13.01.2015 | redakce

Potenciálně třetí posilu v zimním přestupovém období může v Baníku přivítat trenér Petr Frňka. Po příchodech Mateje Sivriće a Victora Zapaty do Ostravy míří další ofenzivní fotbalista, dvaadvacetiletý záložník Milan Jirásek. Odchovanec a zároveň kmenový hráč pražské Sparty působil naposled v Teplicích. Jako výrazný mládežnický talent na sebe poprvé upozornil v roce 2008, kdy jako šestnáctiletý přestoupil do Interu Milán. Na Bazalech se ve středu připojí do přípravy a o formě jeho působení se bude jednat v nejbližších dnech.

Výborně technicky vybavený záložník, jehož velkou předností je nebezpečná levačka, v Itálii nasbíral obrovské zkušenosti. Kromě působení v dorostenecké a juniorské kategorii Interu měl možnost trénovat také s hráči prvního mužstva, světovými hvězdami jako jsou Sneijder, Ibrahimović či Eto´o. Po třech letech, tedy v létě 2011, se vrátil do Sparty, do jejíhož áčka se však dostal až v ročníku 2012/2013, kdy nastoupil do dvou utkání.

Mnohem lépe se mu dařilo ve slovenské Senici, kam odešel na hostování v zimě 2013 a strávil tam i celou sezónu 2013/2014. V mužstvu, které se v předchozích třech sezónách pravidelně účastnilo předkol Evropské ligy, odehrál celkem 41 zápasů, ve kterých vstřelil 3 góly. Díky působení v Senici se Jirásek v roce 2013 prosadil také do národního týmu do 21 let, který reprezentoval celkem ve čtyřech utkáních. Během loňského léta se rozhodl pro návrat do Čech, konkrétně do severočeských Teplic, kde během půlročního hostování zasáhl do pěti ligových duelů.

Milan Jirásek věří, že se může stát jednou z opor Baníku a pravidelnými ligovými starty se hodlá poprat i o nominaci na letošní Euro jednadvacetiletých.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA