FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

David Petrus: Vím, že se ode mě čekají góly

20.08.2013 | redakce

Davi

d Petrus, nedávná posila z druholigových Pardubic, má za sebou své první utkání v modrobílém dresu. Šestadvacetiletý útočník by však zápas s Příbramí nejraději vymazal z paměti. "Těžko se najde někdo, kdo zažil horší premiéru," řekl d Petrus.

de, už jste se stihl zabydlet v kabině?

Myslím si, že mě kabina přijala bez problémů. Kluci jsou v pohodě, snaží se mi pomoct. Hodně času trávím s Honzou Hablem a Vojtou Engelmannem, kteří mě seznamují s Ostravou.

Nicméně ligový debut jste si určitě představoval jinak...

Nedá se nic dělat. Těžko se najde někdo, kdo zažil horší premiéru. Situace teď není růžová, ale musíme věřit, že to zlomíme a půjdeme nahoru.

Proti Příbrami jste odehrál celý zápas. Cítil jste se kondičně dobře?

Na začátku sezóny mě přibrzdila angína, táhlo se to se mnou. Přes týden jsem ale dobře potrénoval a cítil se lépe. Překvapilo mě, že jsem vydržel celý devadesát minut, stále však mám mezery. Nicméně věřím, že s dalšími tréninky půjdu nahoru.

Druhý poločas jste odehrál na místě pravého záložníka. Jak vám seděl tento post?

Na pravé lajně jsem hrál naposledy před pěti lety, takže to byl trochu nezvyk. Ale trenér mě připravoval, že na této pozici můžu nastoupit. Z mé strany to mohlo být lepší, ale nějak jsem se s tím popral.

V závěru utkání jste mohl vsítit svůj první ligový gól. Co chybělo?

Ta šance mě mrzí, rozhodně jsem ji měl vyřešit lépe. Místo toho, abych střelu umístil, tak jsem vsadil na razanci a gólman mě přečetl.

Fanoušci si od vás slibují přísun branek. Nebojíte se velkého očekávání?

Uvědomuju si, že se ode mě čekají především góly. Věřím, že se mi bude dařit střelecky i herně. Kdybych měl strach, tak zůstanu v Pardubicích.

Ve středu jedeme na zápas Poháru České pošty do Kroměříže. S jakými plány jdete do tohoto utkání?

Chceme získat sebevědomí před důležitým ligovým zápasem proti Zbrojovce Brno. Je důležité, abychom do zápasu proti Kroměříži dali všechno a odešli ze hřiště spokojení. Jsem přesvědčen, že dobrý výkon nám psychicky pomůže do dalších duelů.

Jak hodnotíte hráčskou kvalitu v Baníku?

Mužstvo má rozhodně na víc. Na tréninku jsem měl možnost poznat, že je tady plno výborných fotbalistů, což koneckonců ukázali v úvodních dvou kolech.

Poslední domácí zápas proti Jablonci jste sledoval z tribuny. Jak na vás zapůsobila atmosféra na Bazalech?

Kulisa byla fantastická. Už se moc těším, až to zažiju na vlastní kůži. Chceme fanoušky v pondělí potěšit, protože si zaslouží odměnu za to, jak nás neustále podporují.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA