FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

David Petrus: V červnu bych chtěl být fit

14.01.2014 | redakce

skoro čtyři měsíce uplynuly od podzimního ligového utkání na Slovácku, v němž si útočník Baníku David Petrus přetrhal křížové vazy v koleni. Od té doby se všechny jeho myšlenky upínají k návratu na zelený pažit.

David Petrus byl 27. listopadu operován ve Fakultní nemocnici v Ostravě – Porubě. "Stav operovaného kolena je oproti předvánočnímu období výrazně lepší. Obejdu se bez berlí i ortézy," je rád za pokroky, které během šesti týdnů udělal.

Rehabilitace v porubské fakultní nemocnici a následný přesun na Bazaly, kde se pod dohledem fyzioterapeuta věnuje různým cvičením na protažení i posílení kolena. To je kolorit každého nynějšího Petrusova dne. "Snažím se tomu dát co nejvíc, ale nepřeháním to. Z vlastní zkušenosti už vím, že pokud to se zátěží přeženu, začne se v koleni ozývat bolest," uvědomuje si Petrus.

Pokud vše půjde podle plánů, mohla by letní posila z Pardubic v únoru začít s běháním. "Věřím, že páteční kontrola u doktora dopadne dobře. Měl bych se dozvědět, jaký jsem udělal pokrok a na čem je potřeba zapracovat. se těším, až si budu moct zaběhat, ale to ještě chvíli potrvá," poznamenává autor jednoho ligového gólu.

Co ale všechny nejvíc zajímá je termín, kdy se David Petrus vrátí na zelený pažit. "Na prognózy je ještě brzy. Uvidíme, jak se bude léčba kolena vyvíjet. Je možné, že nastanou komplikace. Já věřím, že v červnu budu stoprocentně fit a zapojím se do plného tréninku," uzavírá David Petrus.

Autor: David Kubáň

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA