Čtyři baníkovci nastoupili za „repre“ U20

30.04.2015 | redakce

Všichni čtyři nominovaní hráči Baníku dostali od trenéra Pavla Hoftycha šanci ve středečním přípravném utkání české reprezentace do 20 let na Slovensku. Na hřišti v Senici se z výhry 2:0 radovali domácí. Z mladých baníkovců absolvoval celých devadesát minut Filip Kaša a v základní sestavě nastoupil také Daniel Holzer. V průběhu utkání dostali příležitost Oldřich Byrtus a Jakub Šašinka.

Na jihu Slovenska se hrál vyrovnaný zápas, ke kterému domácí nastoupili pod hlavičkou výběru do 21 let vedeného trenérem Pavlem Hapalem. Zatímco první poločas přinesl jen náznaky šancí na obou stranách, ten druhý už byl i díky prostřídání v obou sestavách o dost zajímavější. Od 49. minuty byl na hřišti společně s Kašou a Holzerem také útočník Šašinka, který tak byl přímým svědkem vedoucího gólu Slováků, který vstřelil v 52. minutě Ďuriš.

Vyrovnat mohl v 64. minutě Holzer, ale jeho střelu mířící do šibenice dokázal gólman Chovan bravurně vyrazit mimo tři tyče. Po dalších sedmi minutách přepustil baníkovský záložník místo na hřišti klubovému spoluhráči Byrtusovi. Závěr zápasu ovšem patřil domácím, kteří v 83. minutě zvýšili na 2:0 zásluhou Ivana. Velkou šanci na snížení měl hned po rozehrání Šašinka, ale proti jeho hlavičce vytáhl slovenský brankář další skvělý zákrok.

Slovensko U21 – Česko U20 2:0 (0:0)

Branky: 52. Ďuriš, 83. Ivan.

Slovensko: Chovan – Šatka, Niňaj, Škriniar, Chvátal – Ivan (90. Šafranko), Huk (46. Ľupčo), Chrien (70. Káčer) – Brigant (46. Čmelík), Mihalík (46. Ďuriš) – Zreľák.

Česko: Zima - Vraštil, Kaša, Karafiát, Matějů (81. Souček) - Fulnek (46. Shejbal), A. Čermák (71. Nerad), Ševčík (46. Barák), Hrubý, Holzer (71. Byrtus) - Chorý (49. J. Šašinka).