so 5.7.2014
Aktuální zprávy

Čtvrtá výhra v řadě, Baník - Třinec 3:0

Baník zvládl i čtvrté utkání letní přípravy, když v sobotu na tréninkovém hřišti č.2 na Bazalech porazil Třinec přesvědčivě 3:0. Modrobílí měli dění na hřišti pevně pod kontrolou, z převahy nakonec vytěžili tři branky, o něž se postarali Kukec, Baránek a Petrus.

Po úvodní dvacetiminutovce, během níž Baník dobýval třineckou defenzívu, se mohl vyznamenat Kukec. Chorvatský záložník se šikovně uvolnil v třinecké šestnáctce a nebezpečně zakončoval, brankář Paleček musel vytasit parádní zákrok, aby jeho projektil mířící pod břevno vytěsnil na roh. Ve 26. minutě to zkoušel opět Kukec, a to umístěnou přízemní střelou k pravé tyči, Paleček se stihl pro míč natáhnout. Největší třineckou šanci v první půli měl v 16. minutě Dedić, avšak z dobré pozice pohotového Šroma neprostřelil

Kukec, nejpilnější střelec Baníku v sobotním utkání, se nakonec přeci jenom stihl gólově prosadit do konce první půle. V 38. minutě si našel Sukupův přesný centr a nekompromisní hlavičkou poslal Baník do vedení 1:0. Baník v podobném duchu pokračoval i po změně stran. Druhý gól si schoval hned na začátek druhého poločasu, když Holzerův milimetrový centr poslal do třinecké sítě Baránek, který stejně jako autor první branky Kukec zakončoval hlavou.

Vítězství Baníku stvrdil v 78. minutě třetí brankou Petrus, navrátilec po vážném zranění kolena. Na začátku vydařené akce byl Frydrych, který odvážně vyvezl míč a poté přesnou kolmicí vysunul sprintujícího Byrtuse. A ten celou situaci vyšperkoval finální přihrávkou na zakončujícího Petruse. Baník po vítězství 3:0 nad Třincem prodloužil sérii vítězných zápasů v přípravě na čtyři zápasy.

FC Baník Ostrava – FK Fotbal Třinec 3:0 (1:0)

Branky: 38. Kukec, 48. Baránek, 78. Petrus

Rozhodčí: Peřina – Machálek, Kopecký

Diváci: 300

FC Baník Ostrava: 1. poločas: Šrom – Sukup, Stronati, Baránek, Holzer – Štěpán, Greguš, Mensah, Kukec – Narh – Zapata. 2. poločas: Pavlenka – Celba, Baránek (60. Kaša), Frydrych, Holzer (60. Zawada) – Štěpán (66. P. Kundrátek), Šichor, Greguš (60. Matěj), Kukec (54. Mensah), Byrtus – Narh (60. Petrus)

FK Fotbal Třinec: 1. poločas: Paleček - Molnár, Čelůstka, Vomáčka, Sporysz - Malíř, Motyčka, Voves, Ceplák, Laura - Dedič. 2. poločas: Rohel - Lisický, Hupka, Matoušek, Kubáň - Málek, Trajkovski, Joukl, Janec - Gulajev, Lukáš.

Autor: David Kubáň

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'cint'