FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Brankář Jiří Pavlenka je zpět v tréninku

18.05.2014 | redakce

Po těžkém otřesu mozku, který jej vyřadil ze hry v dramatickém a pro Baník vítězném zápase v Olomouci, se už vrátil do přípravy A týmu brankář Jiří Pavlenka. Další dva zranění, Tomáš Vengřinek a Joel Lindpere, kteří stejně jako on zápas na Hané nedohráli, zůstanou mimo hřiště delší dobu.


Obránce Tomáš Vengřinek se bude minimálně půl roku zotavovat po operaci křížového vazu pravého kolena. Zhruba stejně dlouho trval návrat i dalšímu z baníkovců Davidu Petrusovi. Šestadvacetiletý útočník, který od minulého týdne naplno trénuje, se zranil loni na podzim a do konce letošní sezóny by ještě mohl naskočit v zápasech juniorky. „Věříme, že Tomáš, který je velký srdcař, by se mohl vrátit podobným způsobem jako David,“ řekl asistent trenéra Radomír Korytář.


Zkušený estonský záložník Joel Lindpere už stejně jako Vengřinek do sezóny nenaskočí, ale jeho návrat by měl být o poznání rychlejší. V závěru jarní části i po jejím skončení se bude věnovat hlavně rehabilitaci po operaci zlomené jařmové kosti. „Cítím se už docela dobře, ale hlavně nemá cenu cokoli uspěchat,“ ví sám hráč, který Baníku výrazně pomohl v mimořádně důležitých vítězných zápasech se Znojmem a Duklou.


Text a foto: Tomáš Svoboda

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 14:00 | A-tým
Slezský FC Opava
FC Baník Ostrava