FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníkovci budou opět reprezentovat

01.10.2014 | redakce

Pozvánku do národního týmu České republiky do 21 let od trenéra Jakuba Dovalila opět dostali baníkovci Jiří Pavlenka a Jan Baránek. V rámci celosezónní přípravy na červnové ME U21 2015, které budou hostit Praha, Olomouc a Uherské Hradiště, si po absolvování zářijového herního kempu v Rakousku tentokrát zahrají proti Ukrajině a Itálii. Další dva baníkovci, Daniel Holzer a Oldřich Byrtus, nastoupí za reprezentaci do 20 let ve dvojutkání proti Francii.

Říjnový sraz reprezentační jedenadvacítky je druhým z celkem pěti devítidenních bloků, které „lvíčata“ do startu Mistrovství Evropy čekají. Dvaadvacetiletá baníkovská jednička Pavlenka a jedenadvacetiletá opora obrany Baránek nejprve s národním týmem odcestují do ukrajinského Kyjeva, kde je ve čtvrtek 9. října od 18:00 místního času vyzve domácí výběr složený pravděpodobně z hráčů do 23 let.

V úterý 14. října od 17:00 pak budou hrát v Praze na stadionu Bohemians 1905 proti Itálii. Oba zápasy spadají do soutěže zvané Challenge Trophy, která je určena národním výběrům do 23 let a česká jedenadvacítka v jejím rámci sehrála už jarní utkání s Norskem (1:2). „Do zápasů Challenge trophy nastupují soupeři s různými týmy. Například Norové proti nám postavili výběr do třiadvaceti let, tedy jakési béčko dospělých, také Ukrajina dosud hrála s třiadvacítkou, naopak Italové obvykle nominují hráče do jednadvaceti let ze soutěže Lega Pro,“ vyjádřil se na webu FAČR trenér Dovalil k soupeřům české reprezentace.

O kvalitě hráčů vzešlých z mládežnických kategorií Baníku svědčí i to, že stejně jako v zářijovém reprezentačním termínu, se i nyní do nominace národního týmu do 20 let dostali Daniel Holzer a Oldřich Byrtus. Kouč Pavel Hoftych s nimi počítá pro dvojutkání s Francií, které je na programu v úterý 7. října od 18:00 v Ústí nad Labem a ve čtvrtek 9. října od 18:00 v Chomutově.

Odchovanci ligového áčka však nebudou jedinými reprezentanty klubu na mezinárodní scéně. Úctyhodnou bilanci 94 zápasů za Estonsko bude moci v zápasech v Litvě (hraje se ve čtvrtek 9. října od 20:45 ve Vilniusu) a proti Anglii (hraje se v neděli 12. října od 18:00 v Tallinu) rozšířit zkušený ofenzivní záložník Joel Lindpere. Vzhledem k termínové kolizi reprezentačních zápasů s úvodním osmifinále Poháru FAČR mezi Baníkem a Slováckem (hraje se ve středu 8. října od 17:00), se pětice nominovaných hráčů nebude moci zúčastnit pohárového duelu.

Své zástupce ovšem bude mít Baník i v reprezentačním výběru starších žáků. Trenér ČR U15 Petr Janoušek pozval na třídenní kemp, který proběhne ve dnech 7. až 9. října v Otrokovicích, hráče baníkovské šestnáctky Filipa Kaloče a Jakuba Hellera z patnáctky.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA