FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník už se připravuje na novou sezónu!

20.06.2014 | redakce

Pětadvacet hráčů se v pátek odpoledne hlásilo trenérskému týmu Baníku na startu letní přípravy. Sportovní manažer Radek Slončík a trenéři Tomáš Bernady s Martinem Svědíkem přivítali většinu stávajícího kádru. Chyběla pouze trojice Francis Narh, Derrick Mensah a Dyjan Carlos de Azevedo, kteří se k týmu připojí v příštím týdnu.


Mezi jednadvaceti hráči do pole a čtyřmi brankáři byl také sedmadvacetiletý chorvatský obránce či záložník Tomislav Čuljak. Jde o fotbalistu se solidní levačkou, kterého Baník už v minulosti zkoušel. „Jsem domluvený s jeho agentem, že u nás bude na týdenní zkoušku. Když tady byl původně za trenéra Pulpita, byl pro nás finančně nedostupný, teď je situace jiná,“ řekl sportovní manažer Radek Slončík, podle něhož Baník pracuje na posílení o další dva zahraniční hráče. A to na post záložníka a obránce.


Na prvním tréninku se mezi baníkovci po čase objevili dva navrátilci z hostování v jiných klubech. Třiadvacetiletý brankář Jakub Andrejko přichází z hostování v třetiligovém Hlučíně a jednadvacetiletý útočník Jan Staško se vrací z půlročního působení v druholigovém Frýdku-Místku. Kromě nich jsou v přípravě A mužstva také mladíci z baníkovské juniorky, která během nedávno skončené sezóny prokázala, že je velmi dobrou zásobárnou talentů pro ligový fotbal.


Proto s Baníkem před novou sezónou trénují mladí záložníci Patrik Kundrátek a Jan Matěj, které doplňuje obránce Josef Celba. Pozitivním zjištěním je také fakt, že naplno už se opět mohou připravovat útočník David Petrus a zkušený záložník Joel Lindpere, kterého během jara vyřadila ze hry zlomenina v oblasti čelisti. Všechny tyto zprávy dávají naději, že by mužstvo v blížící se sezóně 2014/2015 mohlo navázat na skvělý jarní finiš.


„V tuto chvíli nechci předbíhat. Závěr minulé sezóny jsme zvládli výborně a byl bych rád, kdyby to tak pokračovalo. Ale uvidíme až před startem ligy, jak na tom jsme. Potom si můžeme říct, kam budeme mířit,“ dodal Slončík, který potvrdil, že trenérský tým Baníku bude pokračovat ve stejném složení. Tedy v osvědčeném kvartetu Slončík-Bernady-Svědík-Korytář.


Baník na startu přípravy


Brankáři: Jiří Pavlenka, Vojtěch Šrom, Patrik Macej, Jakub Andrejko (návrat z hostování v Hlučíně)


Obránci: Jan Zawada, Michal Frydrych, Filip Kaša, Jan Baránek, Ondřej Sukup, Oldřich Byrtus, Patrizio Stronati, Josef Celba (příchod z juniorky), Tomislav Čuljak (na týdenní zkoušce z klubu HNK Cibalia Vinkovci)


Záložníci: Vojtěch Štěpán, Joel Lindpere, Davor Kukec, Marek Šichor, Ján Greguš, Daniel Holzer, Martin Foltyn, Patrik Kundrátek, Jan Matěj (oba přišli z juniorky)


Útočníci: Václav Svěrkoš, David Petrus, Jan Staško (návrat z hostování ve Frýdku-Místku)


Kdo chyběl: Francis Narh, Derrick Mensah (oba přiletí v pondělí 23. června), Dyjan Carlos de Azevedo (přiletí ve středu 25. června), Tomáš Vengřinek (dlouhodobé zranění kolena), Michael Krmenčík (vrátil se do Plzně, nově bude hostovat v Dukle), Dávid Škutka (návrat do Slavie)


Text a foto: Tomáš Svoboda

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA