po 30.6.2014
Aktuální zprávy

Baník pokračuje v přípravě, už bez Čuljaka

Po úspěšném turné ve východních Čechách, kde baníkovci zvítězili nad Ružomberokem i Trenčínem, od pondělka opět trénují doma na Bazalech. S týmem už se připravují navrátilci z dovolené, záložníci Derrick Mensah a Dyjan Carlos de Azevedo, v průběhu týdne se očekává také přílet útočníka Francise Narha. Mužstvo naopak opustil sedmadvacetiletý chorvatský obránce Tomislav Čuljak.

Levý obránce či záložník byl v Baníku na zkoušce od počátku letní přípravy a nastoupil v obou zápasech se slovenskými soupeři. Proti Ružomberoku odehrál druhý poločas, s Trenčínem byl střídán po šedesáti minutách. „Svým přístupem ani výkony v utkáních nás nezklamal, ale po důkladném vyhodnocení všech parametrů, které u nově příchozích hráčů sledujeme, jsme se nakonec rozhodli jej neangažovat,“ řekl sportovní manažer Radek Slončík.

O šanci nosit modrobílý dres se bude nadále ucházet kolumbijský útočník Victor Zapata Caicedo, který by měl nastoupit v nejbližších dvou přípravných zápasech. Baník se nejprve ve středu 2. července od 17:00 v Markvartovicích utká s účastníkem polské Ekstraklasy, týmem Podbeskidzie Bialsko-Biala. V sobotu od 10:15 pak na Bazalech na tréninkovém hřišti č. 2 změří síly s regionálním rivalem z Třince.

Současný široký kádr A mužstva, ve kterém je celkem osmadvacet hráčů, čekají v rámci letní přípravy ještě další dva zápasy, a to v rakouském Lindabrunnu s ruským Amkarem Perm (v úterý 8. července) a na Bazalech se Zlínem (v sobotu 12. července). „Poté už budeme složení mužstva zužovat do finální podoby, ve které se představí v domácí generálce na ligu proti druholigovému Táborsku,“ doplnil Slončík.

Text a foto: Tomáš Svoboda

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'cint'