FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník nabral směr Turecko

30.01.2015 | redakce

S dvaadvaceti hráči na palubě klubového autobusu a jedním, který se připojí cestou, vyrazili v pátek ráno baníkovci na herní soustředění do turecké Antalye. Na letišti ve Vídni, odkud tým odlétá, se k výpravě přidá dvacetiletý chorvatský obránce Luka Lučić, který do Baníku přestoupil z Hajduku Split. Trenér Petr Frňka však očekává, že se v aktuálním kádru objeví ještě další nová jména. Posily na post stopera a středního záložníka.

„V jednání jsou momentálně hráči, kteří by se k nám měli připojit. Věřím, že se nám to podaří dovést ke zdárnému konci,“ říká baníkovský kouč. Co od soustředění v tureckém letovisku očekává? „Čekám především to, že dobře potrénujeme v příjemných podmínkách na přírodních trávnících. Sehrajeme čtyři kvalitní zápasy, ve kterých budeme chtít pokračovat v práci na herním projevu a posunout se zase o kus dál,“ pokračuje Frňka, který se před odjezdem vyjádřil také k hráčům, kteří zůstali mimo nominaci.

Zkušební období skončilo u záložníka Mirzada Mehanoviće, který je hráčem Mladé Boleslavi a v dresu Baníku dostal během zimní přípravy šanci ve čtyřech zápasech. „Mirzad je moc šikovný hráč, ale my primárně potřebujeme hráče pro základní sestavu. On ještě potřebuje čas. Pokud bychom se ke spolupráci vrátili třeba za půl roku, může se ukázat v jiném světle,“ komentuje trenér baníkovců působení bosenského mladíka.

Před odletem na soustředění doznala změn také baníkovská defenzivní formace, do níž přichází Chorvat Lučić. „Nakonec jsem se rozhodl udělat změnu na postu levého obránce, na který jsme přivedli právě Luku. Na soustředění jsme mohli vzít omezený počet hráčů, takže doma zůstává Olda Byrtus, který na kraji obrany alternoval,“ dodává Frňka. Další obránce, Tomáš Vengřinek, s týmem už začal naplno trénovat, ale na zapojení do hry je u něj ještě brzy.

O šanci hrát na jaře za Baník bude nadále usilovat záložník Milan Jirásek, který je kmenovým hráčem Sparty a k se týmu připojil ve druhém týdnu zimní přípravy. V kádru zůstávají také mladíci Martin Honiš a Matěj Helešic, kteří přišli do áčka z juniorky a svými výkony si řekli o místo v nominaci.


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA