FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník míří na jih, Zapata zpět do Anglie

06.07.2014 | redakce

Sobotní přípravné utkání s Třincem, které Baník vyhrál 3:0, bylo pro tým v rámci letní přípravy prvním představením doma na Bazalech. Než vypuknou ligové boje, sehrají baníkovci na domácím stadionu další dva zápasy. Ještě předtím však již v pondělí zamíří na čtyřdenní soustředění do Břeclavi, odkud se o den později přesunou do rakouského Lindabrunnu na zápas s ruským Amkarem Perm. V baníkovské výpravě už nebude útočník Victor Zapata Caicedo, který se po třech odehraných zápasech vrací zpět do Anglie.

Přestože se mladý Kolumbijec v průběhu více než týdenní zkoušky dokázal jednou gólově prosadit, trenérský tým se nakonec pro jeho angažování nerozhodl. Pomyslnou laťkou pro srovnání s ofenzivními hráči stávajícího kádru, a to hlavně těmi zahraničními, jsou výkony Francise Narha, který ji nasadil hodně vysoko. Zapata Caicedo tak po sobotním zápase zamířil zpět na britské ostrovy, kde naposled působil v juniorském týmu AFC Sunderland.

O jeho budoucnosti svým způsobem napověděla slova asistenta trenéra Martina Svědíka, když hodnotil zatím poslední utkání letní přípravy. „Třinec začal z hlubokého obranného bloku a my jsme vzhledem k tomu, v jaké fázi přípravy se právě nacházíme, měli problém s držením míče i přesností přihrávek. Navíc bylo znát, že Victor Zapata neměl takový pohyb, jaký bychom od útočníka potřebovali,“ vysvětloval Svědík, v čem viděl nejen u tohoto hráče nedostatky.

Jinak panovala v táboře Baníku spokojenost hlavně se změnou herního projevu ve druhém poločase a konečným výsledkem 3:0. „Naše hra dostala jiné parametry tím, že na post hrotového útočníka přešel Francis Narh a potom David Petrus. Jsou to více tahoví útočníci a díky kolmým přihrávkám, které mířily za vysunutý blok Třince, jsme se dostávali do šancí. Pořád ale víme, že je na čem pracovat,“ podotkl jeden z členů trenérského týmu. 

Před pondělním odjezdem do Břeclavi, kde tým čeká minisoustředění s pěti tréninkovými dávkami a také přesun za rakouské hranice na zápas s Permem, jej potěšila ještě jedna věc. A sice přístup mladých hráčů, kteří dostali výraznější prostor ve druhé půli sobotního klání. „Jsem rád, že kluci zase nasáli atmosféru zápasu a že se neztratili. Potřebujeme, aby v A mužstvu chytili zápasové tempo a zvykli si na rychlejší hru a preciznější práci s míčem,“ řekl nakonec Svědík.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA