FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník má posilu č. 2: přichází Victor Zapata

05.01.2015 | redakce

Na prvním tréninku zimní přípravy Baníku se objeví hned dvě zahraniční posily. Po chorvatském záložníkovi Mateji Sivrićovi, o jehož příchodu klub informoval v neděli, přichází také dvacetiletý kolumbijský útočník Victor Zapata Caicedo.

Mladý Kolumbijec, který má také britské občanství, už na Bazalech absolvoval část loňské letní přípravy. „Již tenkrát nás zaujal svými silovými a střeleckými dispozicemi, nicméně tehdejší realizační tým se jej nakonec rozhodl neangažovat. Oproti tomu nový realizační tým vidí v tomto hráči velký potenciál, překážkou nyní navíc nebude ani jazyková bariéra,“ řekl transferový manažer klubu David Balda. Zapata s Baníkem v nejbližších dnech podepíše dlouhodobý kontrakt s platností do 30. června 2019.

Victor Zapata Caicedo je fotbalistou, který od dvanácti let působil ve vyhlášené akademii londýnského Tottenhamu Hotspur, kde si vysloužil přezdívku „Zázračné dítě“. A to především proto, že jde o dravý typ útočníka, jehož předností je střelba levou i pravou nohou a výborná míčová technika. Po angažmá u „kohoutů“ působil také v juniorských týmech Blackburn Rovers a Sunderland AFC.

Text a foto: Tomáš Svoboda


Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA