pá 16.4.2021

Ztráta v závěru: Bohemians - Baník 1:1

Dva góly v závěru utkání určily výsledek zápasu Bohemians - Baník 1:1. V 84. minutě otevřel skóre Dyjan Carlos de Azevedo, v nastavení vyrovnal z penalty domácí Vojtěch Novák. Baník s "Klokany" poosmé v řadě neprohrál.

O první aktivitu v utkání se postaral, přesněji řečeno chtěl postarat Jiří Fleišman, jeho dělovku ale zablokoval jeden z domácích hráčů. Na druhé straně se brzy dostal do zajímavé pozice Tomáš Necid. Jan Laštůvka ho dobrým pohybem vytlačil z bezprostřední blízkosti branky, Necid se ale dokázal otočit a vystřelit. Branku Baníku minul.

Pak se hra odbývala mezi šestnáctkami, až v 16. minutě poslal Gigli Ndefe do šestnáctky domácích zajímavý centr. Balon proskákal pokutovým územím, žádný z hráčů v modrobílém na něj bohužel nedosáhl.

Vzápětí vystřelil na druhé straně nebezpečně Petr Hronek, tečovaná střela znamenala nakonec jen roh pro domácí.

Ve 21. minutě zacentroval znovu Gigli Ndefe, našel Patrizia Stronatiho, jenž hlavičkoval do připraveného Patrika Le Gianga.

Pak měl znovu v šestnáctce prostor Necid. Adam Jánoš jeho velmi nebezpečnou ránu na poslední chvíli skluzem zablokoval.

Ve 33. minutě hlavičkoval Daniel Tetour. Le Giang si pro jeho ránu doskočil.

Krátce před pauzou rozehrál Adam Jánoš rychlým pohybem s míčem na vlastní polovině zajímavou akci. Poslal rozběhnutému Jiřímu Fleišmanovi, ten prodloužil po levé straně Martinu Fillovi. Jeho centr mířil na Tomáše Zajíce, před ním ale stačil zasáhnout domácí hráč a balon přizvednout. Daniel Tetour se od zadní tyče pokoušel míč Tomáši Zajícovi vrátit, ale neměl dost klidu a chyběla mu přesnost.

Do druhého poločasu vstoupil Baník aktivněji, zaujal především průnik Tomáše Zajíce, který obelstil dva bránící hráče domácích, vnikl ze strany do šestnáctky, ale jeho centr chytil Le Giang.

Zahrozili i domácí, Antonín Vaníček hlavičkoval nad.

V 61. minutě nacentroval Adam Jánoš, gólman Le Giang promáchl, což ale Patrizio Stronati těžko mohl čekat. Takže míč, který se překvapivě dostal k němu, nestačil dostatečně zpacifikovat, aby mohl chyby domácího brankáře využít.

A pak to zase zkusil Vaníček, tentokrát průnikem po zemi. Dostal se až do šestnáctky, tam jej baníkovská obrana zastavila.

Vyrovnaný zápas se nadále odvíjel především mezi šestnáctkami. Střelu domácího Pavla Osmančíka si pohlídal Jan Laštůvka.

V 84. minutě se Baník přiblížil vítězství. Jiří Fleišman a Nemanja Kuzmanovič udrželi na levé straně za hranicí šestnáctky míč, Jiří Fleišman odcentroval a Dyjan Carlos de Azevedo si v šestnáctce jeho pas našel a napálil balon do branky.

V nastavením čase však sudí přezkoumal u videa souboj Jaroslava Svozila s domácím hráčem, odpískal penaltu a Vojtěch Novák z ní vyrovnal.

Luděk Klusáček: "Měli jsme dobrý nástup do utkání, dvacet až třicet minut bylo velmi slušných, dostali jsme Baník pod tlak. Bohužel bez větších příležitostí, aktivita končila před velkým vápnem. V závěru prvního poločasu Baník převzal iniciativu a do druhého poločasu změnil rozestavení na tři stopery a hru ovládl. Ke změně obrazu hry nám nepomohla ani střídání. Přestože ani na jedné straně nebylo moc příležitostí, gól byl logickým vyústěním převahy Baníku. V hektickém závěru jsme dokázali srovnat, čehož si vážím, protože příležitostí dneska nebylo moc. Vzhledem k průběhu zápasu je bod jednoznačně zisk."

Ondřej Smetana: "Myslím si, že Bohemians víc patřil první poločas. Dělalo nám problémy jejich rozestavení 3-5-2. Slušně jsme na to o poločase zareagovali. Druhý poločas jsme hráli líp a byl spíš o nás. Dali jsme gól, ale v poslední minutě dostaneme gól z penalty na 1:1, což obrovsky mrzí. Zklamání v kabině je obrovské."