so 25.10.2014

Zmar Na Litavce: Příbram – Baník 3:1

Baník opouští stadion Na Litavce s prázdnou,v sobotním utkání 12. kola Synot ligy podlehl Příbrami 1:3. Domácí tým měl po celý zápas výrazně navrch a během zápasu si po brance Zemana a dvou trefách Řezníčka vytvořil tříbrankový náskok. Hrozil scénář z minulé sezóny, kdy Baník prohrál v Příbrami vysoko 0:4. Obavy se nakonec nenaplnily, neboť v závěru snížil Kukec. Přesto modrobílí podali výkon, na který rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém.

Baník, který nastoupil bez zraněného kapitána Greguše, se v úvodní desetiminutovce bránil zejména rozmanitě zahrávaným standardkám Příbrami. První velká šance ale vyplynula ze hry, Zeman se v 16. minutě prokličkoval do ostravské šestnáctky a vypálil těsně vedle Pavlenkovy vzdálenější tyče.

Příbramské standardní situace se Baníku dařily bránit do 25. minuty. Tou dobou se totiž z přímého kopu gólově prosadil Zeman, jehož střílený centr zapadl přesně na zadní tyč ostravské branky.

Příbram nadále režírovala hru a v 36. minutě opět vážně zahrozila, Fillovu střelu ale parádně zlikvidoval Pavlenka. Baník si první gólovou příležitost nechal na 39. minutu, když vydařenou kombinační akci nepřesně zakončoval Štěpán.

Trenérským tým Baníku se rozhodl oživit mdlou ofenzívu nasazením Azeveda a Šašinky. Poločasové plány na obrat si však modrobílí výrazně zkomplikovali hned na začátku druhého poločasu, když nedorozumění mezi Pavlenkou a Baránkem potrestal Řezníček druhým gólem v hostující síti.

Baník mohl brzy odpovědět zásluhou Šašinky, který se v 53. minutě dostal k zakončení z dobré pozice. Jenže hlavičku nasměroval mimo příbramský brankový prostor. A tak v 63. minutě udeřila znovu Příbram, po rohovém kopu dotlačil míč za brankovou čáru Řezníček, autor druhé branky v utkání. Kukecovo snížení z 84. minuty po nepřesné rozehrávce Hájovského už přišlo pozdě. Baník prohrál v Příbrami 1:3 a prodloužil prokletí Na Litavce, kde v lize prohrál už třikrát za sebou.