so 27.6.2020

Zklamání na severu: Liberec - Baník 2:1

Zápas v Liberci se Baníku nepovedl. Nebezpečnějším domácím trvalo až do závěrečných minut, než se jim povedlo překonat vynikajícího Jana Laštůvku. Nakonec jej dokázali pokořit dvakrát a Baník už jen snížil z penalty. Suma sumárum: Liberec - Baník 2:1.

První poločas nabídl několik velkých šancí, a vlastně všechny však měli domácí fotbalisté. Jan Laštůvka předvedl znovu několik velmi dobrých zákroků, dva z nich byly doslova senzační.

Ten první vytasil už v 11. minutě. Míč, který domácí z přímého kopu zakroutili do šestnáctky, přiťukl Martin Koscelník na malém vápně úplně volnému Janu Kuchtovi a zdálo se, že tomu už nemůže zabránit ve skórování vůbec nic. Gólman Baníku se však na brankové čáře roztáhnul a nohou neuvěřitelným způsobem Kuchtovu ránu vyrazil.

Baník se snažil kombinovat, uprostřed hřiště se Ostravanům dařilo držet míč, ale větší nebezpečí pro libereckou branku z toho nerezultovalo. V 18. minutě po delší kombinaci na liberecké polovině vystřelil Roman Potočný. Jeho pokus skončil v rukou domácího brankáře Milana Knoblocha.

Ve 20. minutě se na postranní hranici šestnáctky Baníku uvolnil Kuchta, poslal před branku velmi nebezpečný míč, obrana Baníku ale stačila nabíhajícího Jakuba Peška přikrýt.

O sedmnáct minut později už to bylo znovu na Janu Laštůvkovi. Liberecký Michal Beran prostrčil míč do šestnáctky Kuchtovi, ten bal sám proti brankáři Baníku, zvolil šikovné zakončení obloukem přes gólmana a spíše na vzdálenější tyč, i proti tomuto pokusu však dokázal Jan Laštůvka zakročit a rukou vytáhnout míč na břevno!

A ještě jednou gólman Baníku! Kuchta získal na polovině Baníku míč, pelášil sám na brankáře, zvolil ale střelu ze střední vzdálenosti, a tu mu „Lašty“ vyrazil.

Druhá půle tak velké šance, jaké byly vidění v té první, delší čas nenabídla. A pokud přece jen, měli ji domácí. Už ve 48. minutě získal Slovan díky agresivnímu napadání vysoko míč, byl z toho zmatek v šestnáctce Baníku, který ukončil nebezpečnou ranou Pešek. Naštěstí pro Baník mířil vedle.

Podobně si vedl o chvíli později Michal Beran. Také on se dostal v pokutovém území Baníku ke střele a také on netrefil branku.

S přímým kopem Ondřeje Karafiáta si pak snadno poradil Jan Laštůvka.

A pak přišlo rozhodnutí. Prvnímu libereckému gólu předcházela další ztráta míče na polovině hřiště. Rychlou proti akci domácích zakončil přesnou střelou z hranice šestnáctky Pešek.

V 85. minutě zakroutil Martin Zeman svůj přímý kop ze strany před branku Baníku, u zadní tyče si na centr naběhl Kamso Mara a zblízka rozhodl.

Patriziem Stronatim proměněný pokutový kop, který po ruce domácího Jana Mikuly odpískal rozhodčí Proske po nápovědě videoasistenta, už znamenal jen úpravu skóre. Víc se na hřišti neudálo nic.

Luboš Kozel: "Naše hra byla podobná jako před čtrnácti dny, kdy jsme tu se štěstím uhráli remízu. Ale průběh byl podobný. Tahali jsme za kratší konec. Výkonem jsme zklamaný. Trošku jsme kalkulovali s náročným programem domácích, ale byli jsme to my, kdo tahal nohy a kdo byl slabší a pomalejší. Dneska jsme na soupeře neměli."

16Jan Laštůvka90200

27.
června
Liberec VS Baník

Branky: 77. Pešek, 85. Mara - 90.+5 Stronati z penalty. Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Dresler. ŽK: Koscelník, Kuchta - Lalkovič, Potočný, Smola.