so 12.5.2018

Záchrana se přiblížila jen o bod: Baník-Liberec 1:1

Baník potřetí za sebou neprohrál. Podruhé v řadě bral bod za remízu, chtěl ale víc. I když se konečný výsledek 1:1 může vzhledem k průběhu zápasu jevit jako solidní, protože ostravský celek v utkání s Libercem prohrával 0:1, navíc brzy ztratil zraněného Milana Baroše. Domácí tým po přestávce znatelně vylepšil výkon a díky trefě Tomáše Poznara dokázal srovnat.

Ještě než hráči vyběhli ze šaten na trávník, snesla se na plochu Městského stadionu deštivá průtrž. Velmi dobře připravené hřiště se náhle změnilo v mokrou nacucanou houbu, na jejímž povrchu se viditelně lépe pohybovali hráči Slovanu. Už v 9. minutě vystřelil na ostravskou branku liberecký Wiesner. A gólman Jan Laštůvka si připsal první úspěšný zákrok.

Mnohem těžší situaci zvládl brankář Baníku ve 27. minutě. Liberecký Karafiát se na malém vápně ocitl s míčem na noze úplně sám! Laštůvka vytáhl skvělý zákrok a svůj tým zachránil. Tou dobou už hrál Baník bez Milana Baroše, který se po dvaceti minutách zranil a musel střídat.

Ve 44. minutě mohl jít Baník přece jen do vedení. Tomáš Poznar vyslal z hranice šestnáctky velmi tvrdou střelu. Letěla však těsně nad. A pak přišla neradostná ostravská chvíle. Coufal přihrál k malému vápnu Oscarovi, který zblízka otevřel skóre. Ještě do půle mohl srovnat Dame Diop. Jeho hlavičku dokázal sedící gólman Václav Hladký hrábnutím pravé ruky vytěsnit mimo brankový prostor.

Ve druhém poločase se Ostravané prezentovali zcela odlišným výkonem. Převzali dominanci a vytvořili si velké množství šancí. Hned z té první dokázal Poznar vstřelit vyrovnávající gól. Bezvadně využil přesnou přihrávku, kterou mu adresoval Martin Fillo. O chvíli později mířil Diop po přihrávce Roberta Hrubého z velmi dobré pozice vedle. Za tři minuty znovu Diop, tentokrát z hranice šestnáctky: Znovu vedle. A vzápětí nedosáhl Carlos De Azevedo u vzdálenější tyče na dobrý centr Lukáše Pazdery. Ještě v 64. minutě minul branku v dobré pozici oznar. A tím smršť ostravských šancí na chvíli skončila a hra se zase poněkud vyrovnala.

V 89. minutě nabídlo utkání poslední velkou příležitost. Měl ji opět Baník. Liberecký gólman Hladký nezvládl odkop od branky, míč zachytil Diop a pokusil se míč zhruba ze třiceti metrů poslat zpět do odkryté branky. Byl však tísněn, zamířil vedle, a zápas tak skončil dělbou bodů.

BOHUMIL PÁNÍK: "V první půli jsme byli horší. Dělal nám velké problémy terén a zpracování míče, soupeř měl více herních hráčů, kterým vyhovoval způsob hry na rozmoklém terénu. Hernost do naší hry vnesl až střídající Jirásek, přidal se k němu Hrubý a ve druhé půli nám začala více fungovat i křídla, vygradoval to Granečný. Dostávali jsme se do situací jeden na jednoho, ale vítězný gól se nám vstřelit nepodařilo."

DAVID HOLOUBEK: "Asi zasloužená remíza. My měli kvalitnější první poločas, druhý nás Baník zatlačil. Nikomu ten bod nic neřeší, ale Baníku bych přál, ať se zachrání, protože tu byla skvělá atmosféra."