ne 27.9.2015

Vítězná série pokračuje: naši junioři vyhráli v Plzni 1:0

Již čtvrtou vítěznou radost v řadě si mohou vychutnávat naši junioři, kteří v neděli po poledni v utkání 10. kola Juniorské ligy vyhráli v Plzni 1:0. Po výhrách nad Spartou, Mladou Boleslaví a Libercem tak dokázali porazit další z předních tuzemských klubů.

Rozhodující chvíle zápasu přišla v 78. minutě, kdy náš tým využil možnosti rozehrání nepřímého volného kopu před plzeňskou brankou. Útočník Marek Szotkowski pálil po krátkém přiťuknutí míče dostatečně razantně i přesně, aby prostřelil blokující val domácích. Byla to jeho již desátá trefa v sezóně potvrzující pozici nejlepšího střelce Juniorské ligy. Do té chvíle měli ve velkých šancích navrch brankáři, náš František Chmiel i domácí Šampalík předvedli několik výborných zákroků, kterými drželi bezbrankový stav.

Náš juniorský tým si z Plzně odváží zasloužené tři body, čímž prodlužuje vítěznou sérii na čtyři utkání, 306 minut navíc trvá naše neprůstřelnost. Pomohl k ní i ligový obránce Ondřej Sukup, který se vrátil do hry po červnovém zranění kolena a odehrál 88 minut. Další zápas naše juniory čeká v neděli 4. října. Od 14:00 nastoupí na Bazalech proti Znojmu.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Poté, co jsme odehráli tři zápasy s vítězstvím, hráčům trošku narostlo sebevědomí. Lehce se uklidnili a je na nich vidět, že hrají velice disciplinovaně, což se přenáší i do výsledků. Když zápas rozhodne branka z nepřímého kopu, je to pro soupeře nepříjemné, ale takový fotbal je a patří to k němu. My jsme dnes měli štěstí, dali jsme gól a vyhráli 1:0."