ne 18.10.2015

Vítězná série končí. Juniorka doma remizovala s Českými Budějovicemi 2:2

Juniorka Baníku prodloužila neporazitelnost, ale také přišla o šestizápasovou vítěznou sérii. Baníkovci v neděli na Bazalech remizovali s Českými Budějovicemi 2:2, když v zápase dvakrát dotahovali. V příštím kole Juniorské ligy se naši junioři představí na půdě průběžného lídra tabulky 1.FK Příbram.

Přestože byly České Budějovice před tímto kolem na patnáctém místě tabulky, outsidera zápasu od úvodního hvizdu rozhodně nepřipomínaly. Ba co víc, v 6. minutě se ujaly vedení. Ostravané při bránění trestného kopu nepohlídali Švantnera, na jehož hlavičku neměl brankář Šrom nárok.

Baník si přichystal bleskurychlou odpověď. O tři minuty později využil skrumáže po rohovém kopu Karčmář a nekompromisní střelou vyrovnal na 1:1. V dalších minutách se hrál fotbal ve vysokém tempu, ale oběma týmům scházela větší kvalita před brankou soupeře.

Nejlepší střelec letošního ročníku Juniorské ligy Marek Szotkowski na sebe poprvé výrazněji upozornil ve 27. minutě. Útočník Baníku se dobře uvolnil v šestnáctce hostů, ale v gólové pozici mu zakončení nesedlo a českobudějovickou branku minul. Závěr prvního poločasu proběhl před brankou Českých Budějovic, svěřenci trenéra Lubomíra Adlera ale z převahy nic významného nevytěžili. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Baníkovské plány na tříbodový zisk výrazně zkomplikoval nešťastný gól na začátku druhého poločasu. Brankář Šrom neudržel v rukavicích centr, podklouzl a dorážející Janoch měl snadnou úlohu dopravit míč za brankovou čáru.

Baník stupňoval územní převahu, hru domácích oživili střídající Behan se Šašinkou. Právě druhý jmenovaný se tři minuty po svém příchodu střelecky prosadil, když v 74. minutě těžil ze svých fyzických parametrů a na druhý pokus překonal brankáře Luksche. V závěrečné patnáctiminutovce Baník uzamknul soupeře před vlastním pokutovým územím, ale hostující defenzíva jeho náporu s vypětím všech sil odolávala. Nadšení na Bazalech mohlo propuknout šest minut před koncem, ale hlavičku Ožvoldy vyhlavičkoval do bezpečí stoper De Lima.

Lubomír Adler: "Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám moc nedařilo. Byli jsme pasivní, trvala nám rozehrávka a proti dobře bránícímu soupeři, který čekal na naši chybu, jsme tudíž neměli potřebný efekt v přechodu do útoku. Brzy jsme inkasovali lacinou branku ze standardní situace, naštěstí jsme rychle vyrovnali. I když jsme hru postupem času zklidnili, celkově jsme byli v první půli málo pohybliví, srážely nás nepřesnosti a prohrávali jsme osobní souboje. Ve druhém poločase přišlo zlepšení, a to zejména v pohybu. V předfinální i finální fázi nás bohužel provázely nepřesnosti, a proto jsme nedali branky a pouze remizovali 2:2.“