st 22.5.2019

Trofej zůstala nedobyta: Slavia - Baník 2:0

Pouť Baníku Ostrava letošním MOL Cupem skončila finálovou porážkou. Ostravané navzdory bojovnému výkonu podlehli Slavii 0:2.

Ve skvělé atmosféře se jako první dostala do nebezpečného zakončení Slavia. V 11. minutě si Tomáš Souček naskočil na centr Jana Bořila, hlavičkoval a dal poprvé vyniknout Viktoru Budinskému v brance Baníku. Ostravský gólman stál, kde měl. A ránu chytil.

O tři minuty později už by si Viktor Budinský s pozičním zákrokem nevystačil. Proti hlavičce Milana Škody, které mířila k jeho levé tyči, musel vytáhnout excelentní zákrok. Skočil k tyči a levou rukou dokázal míč vytlačit na roh.

Tribuna "sever", do posledního místa zaplněná fanoušky Baníku v bílých tričkách, tleskala Viktoru Budinskému i do třetice. Gólman Baníku, jenž v první půli hájil branku právě před velkou tribunou "sever", zasáhl vynikajícím způsobem i proti gólové šanci Jana Bořila. Hráč Slávie si v šestnáctce Baníku udělal prostor ke střele, vypálil k tyči, brankář Slezanů u ní byl znovu včas a ránu vyrazil!

Po půlhodině hry se dostal do zajímavé možnosti Baník. Neposedný míč se na malém vápně nakonec od jednoho z baníkovců odrazil směrem k brance Ondřeje Koláře, jenž situaci zvládl a míč na čáře chytil.

Ve 36. minutě odpískal rozhodčí Ardeleanu po souboji Václava Procházky s Ngadjuim Ngadeuem penaltu. A Souček ji proměnil. Ještě než tak učinil, vyloučil rozhodčí z lavičky náhradníků Milana Baroše.

Baník mohl brzy vyrovnat. K odraženému míči se dva metry před malým vápnem dostal Daniel Holzer. Neměl mnoho času na přemýšlení, ani mnoho prostoru na výběr, protože měl před sebou několik bránících hráčů Slavie. Vypálil proto bez přípravy. A přestřelil!

Minutu před pauzou se na hranici šestnáctky dostal k míči Michal Frydrych. Vystřelil velmi ostře, Viktor Budinský jeho pokus vyrazil.

Baník se po přestávce snažil o vyrovnání, obrana Slavie byla ovšem velmi pozorná. V 67. minutě ji zkusil překonat tvrdou střelou Daniel Holzer. Mířil však těsně mimo.

Definitivní rozhodnutí přinesla 77. minuta. Alex Král poslal míč za ostravskou obranu rozběhnutému Lukáši Masopustovi, ten běžel sám na Viktora Budinského a precizním zakončením mu nedal šanci zakročit.

V závěrečných minutách se Ostravané propracovali ještě ke dvěma zajímavým standardním situacím. Z jedné z nich poslal Robert Hrubý míč těsně nad, podruhé pálil do zdi. A tak si Baník po skončení utkání za bouřlivých ovací svých fanoušků pověsil na krk stříbrné medaile určené poraženému finalistovi.

BOHUMIL PÁNÍK: "V prvním poločase jsme byli příliš bázliví a bojácní, nepodrželi jsme balon. Když jsme si vytvořili nějakou standardku, tak jsme ji nekopli dobře. Z toho rezultuje problém vstřelení branky. Chtěli jsme udržet poločas na 0:0 a pak ve druhé půli přejít do aktivity, bohužel ta penalta ke konci první půle nás srazila dolů. Hráči ale odevzdali maximum. Nebylo to tím, že by nebojovali, nechtěli. V závěru už to byl vabank, utekl nám Masopust a rozhodl."

30Viktor Budinský90200

22.
Slavia VS Baník
MOL Cup

Branky: 37. Souček z penalty, 77. Masopust. Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Blažej. ŽK: Škoda, Traoré, Masopust, Kolář, Bořil - Procházka. ČK: 38. Baroš.
Diváci: 11661