so 4.3.2017

Třígólový jarní start. Baník - Ústí 3:0

Baník nakročil do druholigového jara pravou nohou. Druhý tým tabulky splnil roli favorita a Ústí nad Labem porazil nakonec přesvědčivě 3:0. Houževnatý vzdor nepříjemných hostů ale definitivně zlomil až střídající Tomáš Mičola, který po svém příchodu na trávník dvakrát skóroval. Svěřenci Vlastimila Petržely oslavili na Městském stadionu deváté vítězství!

Opticky pohodová výhra se však nerodila vůbec jednoduše. A to navzdory tomu, že už v 16. minutě se Baník prosadil v podstatě z první nebezpečnější situace. Helešicův centr prodloužil z malého vápna De Azevedo hlavou směrem na bránu, míč na dráze zakřižovalo několik hráčů a gólmana Tvrdoně tím popletli natolik, že nakonec zřejmě bez teče doputoval až do brány.

Baník se ale v jarní premiéře před téměř sedmi tisíci diváky potýkal s nervozitou a Ústí toho mohlo využít. Proti byl skvělý brankář Vašek, který v 36. minutě reflexivně vytáhl gólovou hlavičku Pimpary. Až ke konci poločasu se dvakrát otevřel prostor pro brejk i Slezanům, ale Breda hlavičkoval z malého vápna do Tvrdoňovy nohy a Stáňa z těžké pozice těsně přestřelil.

Kouč Petržela měl zlatou ruku, když do druhé půle poslal místo Mondeka Mičolu. Nejprve to v ochozech ještě zahučelo po trestném kopu Moulise, který Vašek vytlačil snad očima mimo tyče. Ale pak zahřmělo na druhé straně. Snad třicetimetrový Hlinkův pas našel na hranici ofsajdové linie Mičolu, který ze sóla s jistotou prostřelil Tvrdoně podruhé.

S dvoubrankovým náskokem v zádech už se domácí zklidnili a minimalizovali ústecký odpor. Několik rychlých protiútoků si říkalo o přesnější zakončení. Nejvíce akce Mičoly, po níž De Azevedo vypálil z velkého čtverce nad břevno. Třetí gól si tak nakonec znovu připsal Mičola, který po drzém průniku a vyražené střele Stáni z malého vápna pohodlně doklepl do sítě.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Neodehráli jsme tady ještě tak nervozní utkání. Neměli jsme odražené míče, oni byli důrazní a s tím jsme měli problémy. Proto jsem se rozhodl tam dát trochu bojovnějšího Mičolu, což se nám vyplatilo. Ve druhém poločase už jsme je do ničeho nepustili. Všichni mi dneska připadali unavení, nebylo to z naší strany úplně ono. Ale důležité je, že jsme to zvládli a máme tři body.