út 8.1.2019

Tipsport liga: Baník porazil Prostějov 2:0

Vítězstvím vstoupil Baník do skupiny D zimní Tipsport ligy. Svěřenci Bohumila Páníka přehráli na umělé trávě v Orlové druholigový Prostějov 2:0, ale odolného soupeře zlomili až brankami Jakuba Šašinky a Roberta Hrubého v poslední čtvrthodině.

Sněhová kalamita na Karvinsku a odklízení hřiště v Orlové opozdilo start utkání o dvacet minut a na obtížném terénu se proti snaživému druholigistovi Baník dlouho nemohl prosadit. Poprvé se do dresu Baníku oblékl Nemanja Kuzmanovič a tomu náležela i první velká šance zápasu, ale srbský ofenzivní fotbalista sólo na brankáře Brédu nevyřešil ideálně.

Daleko lepší to už ze strany favorita bylo ve 41. minutě: po souhře s Filipem Kaločem se odhodlal k ráně z šestnácti metrů Martin Fillo a soupeře zachránilo břevno.

Trenér Bohumil Páník poslal do druhé půle úplně novou jedenáctku, která ale v úvodu musela přečkat jednu velkou šanci soupeře. Prostějovský útočník ale sám před Františkem Chmielem o decimetry minul tyč. Baník pak postupně zesiloval svůj tlak a z převahy se začaly rodit šance. Jenže po hlavičce Jakuba Šašinky hosty opět spasilo břevno, ostravský útočník nevyužil ani další příležitost před odkrytou bránou a gólmana Muchu nepřekonal ani osamocený Lukáš Pazdera.

Obranu Hanáků se Baníku povedlo prolomit až v 78. minutě: Dame Diop vyhrál ve vápně souboj o míč, balon posunul pod sebe a Jakub Šašinka ho podél brankáře poslal do sítě. Baník pojistil výhru o sedm minut později, když se do balonu z dvaceti metrů opřel Robert Hrubý a patrně i s tečí některého z hráčů podruhé napnul síť. Třetí branku mohl ještě přidat Diop, ale prostějovského brankáře po nájezdu z pravého křídla neprostřelil.

BOHUMIL PÁNÍK: „Obě mužstva měla problémy s terénem a trvalo nějakou dobu, než si na to přivykla. Soupeř měl také nějaké brankové šance po našich chybách, když jsme ty situace chtěli hrát fotbalově a oni nás dobře dostoupili. My jsme to měli spíše po vypracovaných akcích a nakonec jsme ty góly dali.“

8.
úterý
ledna
Baník VS Prostějov

Branky: 77. J. Šašinka (Diop), 85. Hrubý (Holzer). Rozhodčí: Vojkovský – Kotík, Dresler.
Diváci: 200

I. poločas: Laštůvka – Celba, Procházka, Azackij, Fleišman (30. Granečný) – Fillo, Mešaninov, Kaloč, Jirásek – Kuzmanovič - O. Šašinka. II. poločas: Chmiel - Pazdera, Breda, Stronati, Granečný - Bolf, Jánoš, Hrubý, Holzer - J. Šašinka, Diop.