Série juniorky skončila na Vysočině

23.10.2017 | Redakce

Série neporazitelnosti juniorky Baníku se zastavila na šesti zápasech. Šňůru nekompromisně usekla Jihlava, která v pondělí na domácí půdě zvítězila 4:1. O jediný gólový zápis Ostravanů se z pokutového kopu postaral až za stavu 0:3 Tomáš Hykel.

Juniorská liga, 11. kolo, po 23.10. , diváci: 50
FC Vysočina Jihlava - FC Baník Ostrava
4:1
(1:0)

Branky: 14. a 67. Kolčava, 58. Demeter, 81. Smejkal – 70. Hykel z penalty. Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Šimáček. ŽK: Vedral, Vrzal – Jakubov, Kubík.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Vrzal (76. Vašíček), Rychetník, Vedral, Dujmović - Kolčava (70. Fikar), Svatík – Pecháček, Smejkal, Demeter – Klíma (84. Průša).

FC Baník Ostrava: Chmiel – Bolf (46. Hykel), Kubík (70. Dendis), Breda, Lehnert - Buchta, Mládek, Panić, Kania (59. Hejl) - Macej (84. Purić), A. Jakubov.

Komentář

Vysočina otevřela skóre z první šance celého zápasu po necelé čtvrthodině Kolčavou. Baník čekal na gólovou šanci půl hodiny, pak ale přišly hned dvě tutovky najednou. Jenže domácí jednou zachránila tyč a podruhé výborný zákrok gólmana, který zmařil sólový nájezd.

Přestože hosté v poli hráli se soupeřem vyrovnanou partii, Jihlava po změně stran zvýšila Demeterem na 2:0 a po rychlém brejku překonal Chmiela opět Kolčava. Baník za stavu 0:3 snížil z pokutového kopu Hyklem, ale protože po dalším rychlém protiútoku v 81. minutě přidal čtvrtý gól Smejkal, drama se nekonalo.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: "Do prvního gólu soupeře jsme byli mrtví. Pak jsme se herně mírně zvedli, vytvořili si i šance, ale bez výsledku. Je až neuvěřitelné, z čeho jsme schopni dostávat góly. Podle představ jsme začali hrát až v závěrečné třetině zápasu, vytvářeli si množství situací, které chtělo jen lépe dohrát ve finále. Ale na lepší výsledek to bylo málo a pozdě."