po 23.10.2017

Série juniorky skončila na Vysočině

Série neporazitelnosti juniorky Baníku se zastavila na šesti zápasech. Šňůru nekompromisně usekla Jihlava, která v pondělí na domácí půdě zvítězila 4:1. O jediný gólový zápis Ostravanů se z pokutového kopu postaral až za stavu 0:3 Tomáš Hykel.

Vysočina otevřela skóre z první šance celého zápasu po necelé čtvrthodině Kolčavou. Baník čekal na gólovou šanci půl hodiny, pak ale přišly hned dvě tutovky najednou. Jenže domácí jednou zachránila tyč a podruhé výborný zákrok gólmana, který zmařil sólový nájezd.

Přestože hosté v poli hráli se soupeřem vyrovnanou partii, Jihlava po změně stran zvýšila Demeterem na 2:0 a po rychlém brejku překonal Chmiela opět Kolčava. Baník za stavu 0:3 snížil z pokutového kopu Hyklem, ale protože po dalším rychlém protiútoku v 81. minutě přidal čtvrtý gól Smejkal, drama se nekonalo.

DANIEL TCHUŘ: "Do prvního gólu soupeře jsme byli mrtví. Pak jsme se herně mírně zvedli, vytvořili si i šance, ale bez výsledku. Je až neuvěřitelné, z čeho jsme schopni dostávat góly. Podle představ jsme začali hrát až v závěrečné třetině zápasu, vytvářeli si množství situací, které chtělo jen lépe dohrát ve finále. Ale na lepší výsledek to bylo málo a pozdě."