út 30.1.2018

Rozlousknutý dánský ořech: Baník – SønderjyskE 1:0

Úterní dvojboj v Beleku zvládl Baník na jedničku. Po dopolední výhře nad Jaroslavlí porazil k večeru i dánské SønderjyskE gólem Dame Diopa 1:0. Vedle dvou výher je povzbudivé, že svěřenci Radima Kučery ve 180 minutách neinkasovali gól.

Na druhou jedenáctku čekal pořádně tvrdý oříšek. Devátý celek dánské ligy hrál místy hodně od podlahy, ale s důrazným a agresivním pojetím hry se Baník srovnal vcelku rychle. Po vydařeném presinkovém výpadu donutil Milan Baroš v 17. minutě dánského gólmana k nepřesné rozehrávce a Dame Diop z 20 metrů poslal balon z voleje pohotově do odkryté brány.

Hra se odbývala převážně ve středu hřiště. Ačkoliv běhavý soupeř ze severu nevynechal příležitost ke kontru, baníkovská defenzíva dirigovaná jistým Janem Laštůvkou ve vlastním vápně nedovolila Dánům vůbec nic.

Bojovný charakter zápasu se nezměnil ani se změnami v sestavě SønderjyskE. Soupeř nevypustil jediný souboj a ve druhé půli chvílemi ještě přitvrzoval, což v 66. minutě odnesl i Milan Baroš, který po střetu s dánským stoperem odkulhal z trávníku s pochroumanou nohou.

Vzápětí pronikli Dánové i do jediné větší šance, ale Laštůvka jedovatý pokus k tyči vytěsnil. Baník mohl v závěru pojistit vítězství znovu Diopem, ale po rychlém protiútoku mu finální rána nesedla podle představ a gólman ji lehce chytil.

RADIM KUČERA: „Potkali jsme úplně jiný styl než v naší lize. Dánové hráli takový typický severský styl - siloví hráči, důrazní v osobních soubojích, které dohrávali. Ale hráči si s tím výborně poradili. První poločas byl z naší strany lepší, ve druhém jsme trošku zhasínali, protože Dánové byli po prostřídání o něco svižnější. Líbilo se mi, že jsme dokázali pracovat rychleji s míčem než proti Michalovcím, správně jsme vyhodnocovali situace, líbila se mi práce středních záložníků. Obou výsledků si cením, že jsme uhráli nuly.“