ne 8.5.2016

Rozjetá juniorka v Teplicích narazila

Padla kosa na kámen. Rozjetou juniorku Baníku zabrzdily v 31. kole soutěže Teplice, které na domácím pažitu v Dubí přímého konkurenta v přetahované o celkové druhé místo přehrály jednoznačně 4:0. Svěřenci Petra Samce padli po sérii pěti výher, nadále však drží pozici za vedoucí Spartou.

Baník po vyrovnaném začátku kapituloval ve 23. minutě od Vaněčka, který těžil z nepovedeného odkopu z ostravské šestnáctky. Hosté sice po změně stran přidali, ale góly dále střílel jen soupeř. Softič jejich odhodlání chvíli po návratu ze šaten zchladil trefou na 2:0. Utkání mohl ještě zdramatizovat Nimely, ale svoji příležitost neproměnil, a tak pět minut před koncem Strada z penalty zvýšil na 3:0. Už v nastavení podtrhl účet po ztrátě hostů na útočné polovině Djordevič.

"Zápas se nám nepovedl herně ani výsledkově. Hlavně v prvním poločase jsme ztráceli hodně jednoduchých míčů, nebyl tam pohyb ani kvalita, měli jsme pomalou práci s míčem. V poločase jsme si něco řekli a druhá půle už byla trošku lepší, ale paradoxně jsme třikrát inkasovali. Bohužel jsme se nepoučili z některých situací a znovu jsme inkasovali po jednoduchých ztrátách," řekl trenér Petr Samec.

8.
května
Teplice VS Baník
Juniorská liga

Poločas: 1:0
Branky: 23. Vaněček, 48. Softič, 85. Strada z penalty, 90+2. Djordevič. Rozhodčí: Váňa – Pospíšil, Melichar. ŽK: Strada, Djordevič – Nimely.