ne 2.4.2017

Rázný krok za postupem. Baník - Vlašim 2:0

Desáté utkání v Ostravě, desáté vítězství – Baník ve 20. kole Fortuna národní ligy zdolal Vlašim 2:0 a díky sobotnímu zaváhání Opavy s Pardubicemi odskočil třetímu Slezskému FC už o sedm bodů. Vítězství trefil premiérovým gólem v barvách Baníku Petr Breda, který do Ostravy přišel v zimě právě z Vlašimi. Výhru stvrdil z penalty Marek Hlinka a několika perfektními zákroky i brankář Petr Vašek.

Dilema, s kým na post zraněného De Azeveda, kouč Vlastimil Petržela vyřešil Urgelou, místo Stáni se do základu vrátil Mičola, a co víc si na úvod zápasu přát, než rychlý gól. V 11. minutě ho docílil přesnou hlavičkou po rohovém kopu Hrubého Breda a hned ve svém prvním utkání proti bývalým spoluhráčům Vlašim „podaroval“ gólem.

Nejen rychlým gólem ze standardky se dnešní zápas podobal tomu prvnímu pod Blaníkem. Hosté se po ostýchavém začátku vymanili z územní převahy Baníku a Vaška v 33. minutě poprvé pořádně dělovým volejem z šestnácti metrů prověřil Kulhánek. O pět minut nato už Středočeši měli čistou šanci na vyrovnání; přímo středem domácí obrany se prosmýkl Hašek a jeho dobře mířenou ránu k tyči Vašek vyrazil.

Ještě před poločasem si vytvořil další šanci Baník. Urgela vybojoval ve vápně balon pro Mičolu, ale i jeho prudký pokus levačkou Nguyen zneškodnil. Na dvougólový rozdíl se Ostravanům povedlo trhnout až po obrátce: šlapák na Urgelu v pokutovém území rezutloval v penaltu, kterou Hlinka už neomylně proměnil.

Ale vyhráno zdaleka nebylo. Velmi dobře hrající Vlašim z brejků stále zlobila. Vašek v 62. minutě vychytal Vyhnalův únik, a především v 72. minutě lapil skoro jasný gól Štochlovi, který úplně nekrytý pálil z malého vápna. Poslední slovo mohli mít přece jen domácí, ale Susův průnik a centr do vápna Mičola za Nguyena neprotlačil.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Vlašim byla nejtěžší soupeř, který tady hrál. Hrají výborně organizovaně, mají rychlé hráče, mužstvo je bezvadné. Rozhodla Bredova branka ze standardky a pak famózní výkon našeho brankáře."