ne 2.12.2018

Půst skončil: Příbram - Baník 0:2!

Baník ukončil třízápasové čekání na ligový bod a z Příbrami veze rovnou tři. Díky gólům Roberta Hrubého a Bronislava Stáni zvítězil Na Litavce 2:0!

Na tohle vítězství fanoušci Baníku čekali s jistou netrpělivostí. Ano, bylo třeba odčinit předchozí nezdary a Baníku se to podařilo. Čtvrt hodiny, možná dvacet minut ostravským fotbalistům trvalo, než se vyrovnali s velmi těžkým terénem a také s nasazením domácího týmu. Pak se hra vyrovnala a aktivita se začala přesouvat na stranu Baníku. Tým trenéra Bohumila Páníka ještě přečkal Květův přímý kop, Fantišovu nebezpečnou teč a také Voltrovu možnost, a pak udeřil. Ve 39. minutě rozehrál Milan Jirásek rohový kop Robertu Hrubému tak, jak si to tým před utkáním domluvil, Robert Hrubý prostoru v šestnáctce využil, míč si zpracoval, uvolnil se a levačkou přesně zacílil – 0:1!

Domácí toužili po vyrovnání a po přestávce to bylo na hřišti znát. Nejdříve sice dostal míč do příbramské branky Patrizio Stronati, ale sudí gól kvůli ofsajdu správně neuznali. A pak měli Ostravané štěstí. Po Keitově centru z levé strany měl domácí Rezek před sebou už jen prázdnou branku. Ze dvou metrů ji netrefil! O dvě minuty později měl šanci Fantiš. A ani on z velmi dobré pozice netrefil branku.

Mezitím se v Příbrami velmi silně rozpršelo a terén byl stále těžší. Do dobré pozice se natlačil Jakub Šašinka, střelou z dálky to zkoušel Jiří Fleišman, ale stav zůstával stále 0:1. V 89. minutě přežil Baník ještě jednu příbramskou možnost, když před odkrytou brankou chyběly domácímu Pejšovi snad jen dva kroky. A pak přišel rozhodující úder. Daniel Holzer se s míčem na noze prodral odkrytou defenzivou domácích až do zakončení. Gólman Kočí proti jeho pokusu zasáhl, ale míč stačil vyrazit jen do místa, kam právě dobíhal Bronislav Stáňa. A ten poslal míč podruhé do příbramské branky.

JOSEF CSAPLÁR: "Jsem zklamaný z výsledku. Neříkám, že jsme si zasloužili vyhrát nebo remizovat, ale ve hře byla kvalita. Byli jsme dobří až po malé vápno, ale selhali jsme v koncovce."

BOHUMIL PÁNÍK: "Hrálo se na velmi těžkém terénu, klouzalo to a nám trvalo asi dvacet minut, než jsme pochopili, jak na tom hrát. Pak jsme to jakžtakž srovnali a takovým lišáckým způsobem jsme dali obrovsky důležitý gól. Po přestávce měli domácí tři obrovské šance a tak to ve fotbale chodí, že když je nedali, tak jsme my přidali druhý gól."