so 12.8.2017

Přestřelka se špatným koncem. Slovácko - Baník 5:2

Do třetice už to nevyšlo. Baník po bodových zásecích proti Brnu a Slavii venku nestačil na Slovácko, kterému po ofenzivní smršti z prvního poločasu podlehl 2:5. Gólovými střelci Slezanů byli Martin Šindelář a Milan Baroš.

Radim Kučera dal důvěru totožné zahajovací jedenáctce jako proti Slavii, ale tentokrát se Baníku nástup do zápasu těžce nevydařil. Slovácko z chyb v ostravské obraně už za jedenáct minut vytěžilo dvougólové vedení: nejdříve vystihl domácí Havlík malou domů, Vaška ještě neprostřelil, ale Zajíc dílo zkázy dokonal přesnou dorážkou do odkryté brány. V 11. minutě už to bylo 0:2: Šumulikovski zprava optimálně nabil na velké vápno Daníčkovi, který nechytatelným volejem znovu skóroval.

Když ve 23. minutě po dalším kiksu v defenzívě Havlík do prázdné branky uklidil příhru Daníčka, baníkovci byli zralí na ručník. Ale rychlá odpověď Šindeláře, který ve 28. minutě z malého vápna přesně hlavičkoval k tyči a dal svůj první gól za Baník, obrátila kurz utkání.

Hosté zvýšeným úsilím zažehnali blamáž. Breda se krátce po Šindelářovi šteloval ve vápně k další gólové trefě, ale jeho ránu domácí obránce zblokoval nad břevno. Přesto to za chvíli bylo už jen 2:3. Daníček ve vápně podrazil pronikajícího Baroše, který z penaltového puntíku s přehledem zavěsil.

Ve chvíli, kdy Baník mohl pomýšlet na vyrovnání, o to více zabolel v nastavení prvního poločasu úder Hofmanna, který z malého brankoviště hlavou zase vrátil Slovácku dvougólový náskok.

Do druhé půle vyběhl Baník hned se dvěma změnami - s Jakubem Šašinkou a De Azevedem, který v 53. minutě narýsoval nádhernou kolmici do běhu Barošovi, ale jeho sólo se štěstím Heča kryl. Po ofenzivní divočině v prvním poločase přišlo na trávník zklidnění. Slovácko se zatáhlo a vytvářelo si půdu pro rozhodující brejk. Mohl přijít v 75. minutě, ale Vašek samostatný úprk Zajíce skvěle přečetl a chytil jasný gól.

Poslední šanci na zdramatizování závěru prováhal čtyři minuty před koncem De Azevedo, který po Barošově centru z několika metrů nedokázal stlačit míč z těžké pozice pod břevno. To už hráli hosté na hranici rizika jen se třemi beky a v poslední minutě tak mohl pátým gólem rozhodnout Havlík.

STANISLAV LEVÝ: "Povedl se nám vstup do utkání, byli jsme agresivní, aktivní, dobře jsme kombinovali, po zásluze jsme šli do tříbrankového vedení. Pak ale následovala slabší pasáž a Baník snížil na 2:3. Nám nesmírně pomohl čtvrtý gól, který nám zase zvednul sebevědomí."

RADIM KUČERA: "Prohra je dost krutá. Ale zápas jsme si zpackali sami. Některé góly jsme soupeři vysloveně nabídli. Ale i za stavu 0:3 jsme se dokázali zvednout. Měli jsme tam situace, kdy se to mohlo ještě hodně zdramatizovat, ale nevyužili jsme je, ať to byly šance Milana Baroše nebo Carlose ve druhé půlce za stavu 2:4."