so 2.7.2016

Přestřelka na závěr: Baník – Michalovce 3:3

Soustředění v Popradu Baník v sobotu ukončil divokou přestřelkou s Michalovcemi. Přestože v poločase prohrával s jedenáctým celkem slovenské ligy už 0:3, po změně stran se po náročném týdnu vyždímal ze zbytku sil a dovedl utkání k remíze 3:3. Dvakrát se trefil kapitán Daniel Holzer. Ostravané se hned po utkání vydali z Tater na cestu domů.

Baník začal s vysokým presinkem, který mu po čtvrthodině vynesl krátký nápor a dvě šance. Ale Holzer křížně pálil vedle tyče a Honiš ve skluzu trefil gólmana Maceje přímo do nohou. Slovenský soupeř byl stejně jako ve středu Ružomberok v ofenzivní fázi mnohem nebezpečnější, přesnější a produktivnější. Okna v ostravských zadních řadách Michalovce bez milosti třikrát ztrestaly z brejků a Baník v půli ztrácel tři góly, protože Šašinka navíc za stavu 0:1 hlavou orazítkoval břevno.

Slezané se však vzepřeli hrozbě debaklu a ve druhém poločase se větší agresivitou vrátili do hry. Na Malého centr z rohu si v 55. minutě nejvýše naskočil Mešaninov a hlavou snížil. Pak Baník několikrát podržel gólman Vašek, který po brejcích soupeře chytil minimálně dva, tři góly. Jako pravý kapitán se v závěru ukázal Holzer: z pokutového kopu potrestal faul na Šašinku a deset minut před koncem se uvolnil na levé straně a přízemní křížnou ranou k tyči vyrovnal. Obě strany mohly zápas rozhodnout pro sebe, ale remíza 3:3 už vydržela.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Vzadu jsme v prvním poločase udělali zbytečné chyby a bylo to tam z naší strany špatné. Měli jsme územní převahu, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, ale neproměňovali jsme je. Ale za druhý poločas mužstvo pochválím. Co předvedl z té celkové únavy po tom těžkém týdnu třeba Holzer, klobouk dolů. Ale i další kluci se snažili, rvali. Za bojovnost, kterou jsme předvedli, kluky pochválím. Zatím nás v této fázi přípravy srážejí chyby."