ne 7.9.2014

Pohárový postup trefil Kaša

Baník splnil pohárovou povinnost, když v nedělním utkání třetího kola Poháru FAČR porazil druholigový Frýdek-Místek 2:1. Hrdinou pohárového souboje hraného před výbornou kulisou útulného stadionu ve Stovkách se stal obránce Filip Kaša, který vstřelil šest minut před koncem vítěznou branku. Ve čtvrtém kole Baník narazí na Slovácko, které vyřadilo Zlín.

Na zaplněném stadionu ve Stovkách začali lépe domácí, kteří několikrát prověřili pozornost ostravského brankáře Šroma. Baník na aktivitu Frýdku-Místku odpověděl ve 12. minutě tím nejlepším možným způsobem. Po Holzerově centru sice Petrus hlavičkoval do břevna,ale odražený míč se odrazil zpátky k jeho nohám a na druhý pokus už skončil v síti.

Vstřelená branka nevnesla pohodu na kopačky baníkovských fotbalistů. Už o pět minut později byly účty srovnány, když Talián napálil odražený míč přesně k pravé horní tyči Šromovy brány. Ten neměl šanci zareagovat. Oba góly byly na dlouhou dobu posledními zajímavými momenty v tomto bojovně laděném utkání.

Úvodní šanci druhého dějství si v 61. minutě vypracoval Frýdek-Místek, když Uvírovu tvrdou střelu z voleje Šrom s námahou vyrazil na roh. Baník na první vážnější příležitost čekal do 84. minuty, ale o to náramněji si s ní poradil. Kaša si svým typickým způsobem naběhl až na hrot útoku, kde jej přihrávkou „do uličky“ vysunul Azevedo. Stoper Baníku v šanci nezpanikařil a jeho střela zapadla na zadní tyč frýdeckomístecké branky.

Závěr nedělního souboje byl hektický. Frýdek-Místek posílal do ostravské šestnáctky jeden nebezpečný centr za druhým. Perné chvíle před vlastní brankou obrana Baníku naštěstí přečkala. A když nepadl gól ani na druhé straně, k němuž měl blízko střídající Šašinka,skončil zápas vítězstvím Baníku 2:1.

7.
Frýdek-Místek VS Baník
Pohár FAČR

Branky: 17. Talián – 12. Petrus, 84. Kaša. Žluté karty: Talián, Matůš – Stronati, Kaša. Rozhodčí: Adámková – Kotík, Hájek.