po 13.8.2018

O výhře rozhodli bratři: Bohemians 1905 - Baník 0:1

Vyprodaný vršovický „Dolíček“ byl svědkem třetího vítězství Baníku v sezoně. Ostravané na hřišti Bohemians 1905 zvítězili 1:0! O tříbodovém zisku rozhodli v 87. minutě bratři Šašinkové. Jakub přihrával a Ondřej zakončoval!

Zápas to byl zajímavý. Oboustranně. A přinesl řadu šancí. Vždyť Baník vedle gólu trefil třikrát tyč! A pozor, také domácí byli nebezpeční.

Zápas odstartovala rána Roberta Hrubého, která zatřásla břevnem. Míč poslal do šestnáctky Daniel Holzer. Milan Baroš balon jemně tečoval, a pak přišla Hrubého pumelice. Chyběly centimetry! Běžela dvacátá vteřina zápasu…

Když ne gól, alespoň znamení, že to půjde! Ale pozor na domácí, i oni dokáží být nebezpeční. A taky že ano! V 11. minutě zacentroval z přímého kopu Mašek, v šestnáctce Baníku vyskočil nejvýše Bartek a pálil hlavou! Vedle. O dobré tři metry.

Domácí se pak stále více tlačili na polovinu Baníku. Obrana Ostravanů byla ale velmi pozorná, a tak se až ve 31. minutě dostal k nebezpečné střele Juliš. Jan Laštůvka byl u své levé tyče včas a ránu vyrazil.

A pak přišla zase šance Baníku. Hlavičku Roberta Hrubého ale stačil gólman Valeš dostihnout. Ve 41. minutě musel ze hřiště Milan Baroš. Bolest achillovky byla příliš značná, nedalo se nic dělat. A do hry nastoupil Ondřej Šašinka…

Po přestávce se na hřiště vrátil živější a aktivnější Baník. V 54. minutě to z dálky zkoušel Dame Diop, jeho zajímavá táhlá střele mířila mimo. Pak přišla první velká chvíle Ondřeje Šašinky. V šestnáctce se k němu zničehonic odrazil míč, on bez váhání vystřelil a trefil tyč.

A nebylo všem nastřeleným tyčím konec! Lukáš Pazdera v šestnáctce přiťuknul míč Dame Diopovi, a ten to na malém vápně zkusil akrobaticky… a do tyče.

A pak už přišla 87. minuta a velká chvíle bratří Šašinků. Starší Jakub přišel právě před minutou na hřiště. Převzal si přihrávku, kterou mu do šestnáctky poslal Denis Granečný. Vyzrál na bránícího Bederku a udělal si prostor k tomu, aby mohl přihrát na přední tyč. A právě tam nabíhal jeho bratr Ondřej. Neváhal a z první levačkou propálil Valeše!

Jakub Šašinka nechtěl za bratrem zaostat a také on se ještě v poslední minutě dostal do dobré střelecké pozice. Valeš jeho ránu vyrazil. Na vítězství Baníku tím už ale nic změnit nemohl.

MARTIN HAŠEK: "V první půli to byl od nás solidní výkon, ale nevytěžili jsme z toho gól. Baník nás ohrožoval jen ze standardek. My ale na ten solidní výkon ve druhé půli nenavázali. Zápas se převaloval na stranu Baníku, ale pořád jsme chtěli dát gól. Pak jsem si říkal, že 0:0 bude dobrý bod, a v tu chvíli jsme inkasovali."

BOHUMIL PÁNÍK: "Táhli jsme v úvodu utkání za kratší provaz, těžko jsme je chytali po pravé straně, nechytili jsme rytmus zápasu. Něco jsme si k tomu v šatně řekli. Pak jsme je ale začali nutit k nákopům a utkání jsme chytili. Dali jsme silné hráče do útoku a odměnilo se nám to za tři body."