so 19.11.2016

Neporazitelnost utopená v blátě. Třinec – Baník 4:1

Tohle se nepovedlo. Baník přišel v patnáctém utkání druholigové sezony o svou podzimní neporazitelnost a v malém slezském derby navíc od Třince schytal potupný výprask 1:4. Jediným střelcem modrobílých na rozbahněné třinecké trávě byl Arťom Mešaninov, který už ale čtvrthodiny před koncem pouze korigoval třígólové manko.

Těžký terén proměnil zápas rychle v boj. Dokud ještě tráva jakštakž držela a Baník si mohl míč strkat po zemi, měl výrazně navrch. Ale s výjimkou náhodné Urgelovy teče, která zaměstnala Palečka, hosté kolem třineckého defenzivního valu kroužili naprosto bezzubě.

Hrací plocha se však před očima rychle měnila k horšímu a to hrálo více do not domácím, kteří se na ni lépe pohybovali. Terén vyžadoval jednoduchá řešení a v těch dnes exceloval Třinec. Gól vstřelil z první nebezpečné situace. Po dlouhém autu a centru zprava zůstal za obranou volný Stříž a přízemní střelou ve 32. minutě poprvé prostřelil Vaška. Další pohromu seslal na baníkovce navíc ještě těsně před poločasem Reintam, který po standardní situaci hlavou zblízka prudce hlavičkoval pod břevno.

Na zbědovaném hřišti třinecké akcie letěly prudce nahoru. Tím spíše, když domácí dokonale plnili taktiku. Zatímco obranný blok nepropustil snad jedinou finální přihrávku, kontry do otevřené ostravské obrany, která navíc hrála na stále větším stupni rizika, měly devastující účinek. Už pět minut po obrátce dostalo skóre kontury debaklu. Po chybě na útočné polovině Třinec přešel do dalšího brejku a Krišto ze sólového nájezdu pokořil Vaška potřetí.
Až potom jakoby hosté zapnuli turbo. Jenže to už bylo na rozoraném hřišti a euforicky hrající Třinec pozdě. Z mohutného tlaku přišly alespoň šance: Nerad v 72. minutě z malého vápna přestřelil a hned za minutu Mondekovo sólo zneškodnil Paleček. Baník se nakonec gólu dočkal - v 76. minutě po rohu dotlačil balon za čáru s pomocí tyče hlavou Mešaninov.

Třinec si ale slavnou výhru před necelými třemi tisícovkami diváků nedal vzít. A tak, jak ji načal, ji také završil – smrtícím brejkem. Z dalšího rychlého protiútoku do otevřené obrany do prázdné brány počtvrté skóroval Teplý.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jednoduché hodnocení - dneska jsme předvedli katastrofální výkon. Nemá se cenu za něco schovávat. Taktika byla stanovená úplně jinak, ale udělali jsme vše obráceně. Pustili jsme Třinec do vedení lacinou brankou, ale jen o tom to nebylo. Náš výkon byl trapný."