so 18.11.2017

Ledový závan od Ještědu. Liberec – Baník 2:1

Gól Voltra dvacet minut před koncem sebral Baníku dobře rozehraný zápas v Liberci. Hosté pod Ještědem sice prohrávali, ale po vyrovnávacím gólu Tomáše Mičoly měli pár dalších gólových situací, kterými se dal zápas i obrátit. Ale jediný gól už pak dal pouze domácí Slovan – v 71. minutě poslal Slezany domů s prázdnou Voltr.

Jako by rychlým gólům v sezoně neměl být konec. Zápas ještě pořádně nezačal, domácí před pokutovým územím Baníku rychlou kombinací do strany uvolnili Breiteho, který z vyložené šance hned ve 3. minutě prostřelil Šustra.

Baník prožil úvodní čtvrthodinu v defenzívě a vytěžil v ní naprosté maximum možného. Po neúčinném tlaku Slovanu totiž ve 13. minutě de Azevedo perfektní kolmicí za obranu rozběhl Mičolu, který i s kouskem štěstí obešel gólmana a do prázdné branky vyrovnal.

Gól potlačil převahu Libereckých a se skóre se srovnala i hra. Po dvacetiminutovém boji uprostřed hřiště měl další stoprocentní šanci znovu Baník: de Azevedo v 38. minutě zaskočil presinkem otálejícího Kúdelu, s Barošem šel ve dvojici do rozhozené obrany domácích, ale Brazilcova křížná rána z tutové příležitostí o decimetry minula vzdálenější tyčku.

Do druhého poločasu zato ve velkém stylu vletěl Baník; z pravé strany přiletělo do vápna z kopačky de Azeveda a Mičoly v úvodní pětiminutovce několik dobrých centrů, ale Baroš v klinči stopera přestřelil a Hrubému chyběl krok.

Nevyužité příležitosti hosty opět bolely. V 64. minutě sice přestáli šanci Breiteho, ale v 71. minutě zůstal na ofsajdové linii trestuhodně osamocený Voltr a tváří v tvář se také „odvděčil“ rozhodujícím gólem.

JINDŘICH TRPIŠOVSKÝ: "Pozitiva z toho utkání jsou v podstatě jen to, že jsme ubojovali vítězství, a pak vstup do utkání, který byl takový, jaký jsme si představovali. Po inkasovaném gólu ale nebyl náš výkon dobrý. Špatně jsme vstoupili do druhého poločasu, Baník byl hodně aktivní přes Milana Baroše. Přežili jsme dvě nebezpečné situace. V době, kdy jsme se trápili snad nejvíc, se nám povedla hezká akce."

RADIM KUČERA: „Je to k vzteku. Myslím si, že to byl zase zápas, který jsme neměli prohrát. Některé individuální chyby jsou pro mě ale naprosto nevysvětlitelné. Chyba na 2:1 nás dneska stála minimálně bod.“

1Martin Šustr90200

18.
listopadu
Liberec VS Baník
I. liga

Branky: 3. Breite, 71. Voltr - 13. Mičola (de Azevedo). Rozhodčí: Julínek - Hrabovský, Pospíšil. ŽK: Voltr, Bosančić - Morgan, Mičola.