pá 19.8.2016

K. O. za třicet minut. Ústí – Baník 0:3

Tři góly za třicet minut a bylo vymalováno. Baník v třetím kole FNL zvítězil na hřišti Ústí nad Labem zcela přesvědčivě 3:0. Snaživého a dvacet minut i velmi nebezpečného soupeře zlomil Bronislav Stáňa dvěma premiérovými trefami v baníkovských barvách. Početní převahu ve druhé půli korunoval ještě třetí brankou Ľubomír Urgela.

Ostravané dokráčeli k nejvýraznějšímu vítězství i přes to, že je soupeř je v úvodu podrobil zatím největší ofenzívě ze tří odehraných zápasů. Ústí začalo nebojácně a už ve třetí minutě musel Vašek po rohu reflexivně vyškrábnout jedovatou hlavičku Zemana. Hosté pohrozili v osmé minutě kontrem slovenského tria Hlinka, Lupták, Urgela, kterému scházely decimetry ke gólové teči. Zrovna, když hrál Baník bez ošetřovaného Pokorného, domácí znovu zahrozili akcí Moulise, ale Miskovič levačkou z voleje odkrytou bránu přestřelil.

Výrazné oživení hry Baníku přišlo se střídajícím Neradem, který zpřesnil i zrychlil přechodovu fázi.

Kolmé přihrávky na domácí zabíraly. Ve 24. minutě narýsoval Mičola po Urgelově sklepnutí pasem za obranu dálnici k ústecké brance Stáňovi, který obhodil daleko do pole vyběhnuvšího gólmana - 0:1.

Gól Baníku diametrálně změnil obraz hry. Hosté ovládli hru a jejich přimočaré kombinace soustavně domácí držely ve strachu. Druhý gól visel ve vzduchu: Pokorný ale z těžké pozice přestřelil a nevedlo se ani Neradovi. Vyloženou šanci promarnil Hučko, který z malého vápna opřel svůj volej do brankáře Zachardy.

Domácím se v závěru poločasu během pěti minut vyfauloval Jindráček a Baník přesilovku bleskově využil. Urgela předložil balon na velký čtverec znovu Stáňovi, který ho s přehledem uklidil k tyči.

Oslabenému soupeři docházely fyzické i morální síly a Baník ho vzápětí po změně stran dorazil Urgelou, který se urval stoperovi a s klidem střelce ze sóla překonal Zachardu potřetí.

Slezská už pak pouze hlídala výsledek. Třígólový rozdíl musel nakonec ohlídat Vašek, který lapil čistou gólovou možnost Výbornému.

VLASTIMIL PETRŽELA: "Jsem spokojený. Vyhráli jsme 3:0, kluci odehráli to, co jsme si řekli. Mrzí mě ale,že jsme zase začali až moc vlažně, podobně jako proti Třinci. Ale pak se nám dařily kolmé akce, které trénujeme."