po 30.9.2019

K.O. za devět minut: Baník - Příbram 3:0!

Třemi rychlými góly v úvodní desetiminutovce rozhodl Baník o bezpečné výhře nad Příbramí. Rychle udeřil, zbytek utkání kontroloval a zvítězil 3:0

Pokud se některý z diváků opozdil třeba jen o deset minut, přišel o všechny tři góly.  Ten první padl hned ve druhé minutě.  Jiří Fleišman poslal dlouhý pas do příbramské šestnáctky, na míč si naběhl Robert Hrubý a hlavičkou pohodlně skóroval.

Za tři minuty podnikl Baník rychlý kontr, v šestnáctce ho zakončil Nemanja Kuzmanovič, jehož ránu vyrazil Ondřej Kočí na roh. V 6. minutě provedli domácí další rychlou akci po levé straně, Milan Jirásek ji zakončil přízemní přihrávkou na malé vápno Tomáši Smolovi. Ten byl těsně bráněn, neukvapil se, rozhlédl se a všiml si volného Dame Diopa. Míč mu přiťuknul a Diop pohodlně zvýšil.

V deváté minutě dal Baník výsledku definitivní podobu.  Robert Hrubý rozehrál přímý kop, poslal do příbramské šestnáctky další nebezpečný míč, na který si naběhl znovu Dame Diop. Trefil míč z voleje, gólman Kočí stačil vyrazit před sebe a jeho spoluhráč Jaroslav Tregler chtěl balon odehrát hlavou do bezpečí. Měl však příliš málo času na lepší reakci a nestačil balon usměrnit, kam zamýšlel. A vstřelil si vlastní gól.

V 15. minutě to mohlo být už 4:0, velkou šanci měl Tomáš Smola, hlavou zamířil zblízka těsně vedle.

Baník měl hru nadále pod kontrolou, poněkud ubral z tempa, hosty však nadále držel v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. V rozmezí 27. a 28. minuty podnikli baníkovci dvě nebezpečné akce z pravé strany, v pokutovém území jim ale scházelo víc přesnosti.

Hosté se pokoušeli vrátit se nějak do zápasu. A protože se jim nedařilo dostat se na dostřel, zkusil to Jan Rezek ve 33. minutě ze středového kruhu. Pokus překvapit Viktora Budinského mu však nevyšel. Rezek vysoko přestřelil.

Jedenačtyřicátá minuta přinesla další ostravskou příležitost. Měl ji znovu Tomáš Smola, jenž si vyskočil na roh Milana Jiráska. Hlavičkoval však znovu těsně mimo.

Příbramští se osmělili po pauze, dobrou střeleckou možnost měl Jan Rezek, ale minul. V 56. minutě pomohl Jiří Fleišman do šance Nemanjovi Kuzmanovičovi,  ten zkoušel Kočího obstřelit, ale příbramský brankář si pro střelu doskočil a chytil ji.

Dame Diop měl ještě jednu možnost v 70. minutě. Při rohovoém kopu si naběhl na přední tyč, tam také míč dostal, vystřelil, ale znovu mu kousek chyběl, takže skóre už se nezměnilo.

BOHUMIL PÁNÍK: "Měli jsme vynikající vstup do zápasu. Dařila se nám kombinace po stranách, hráčům vše mimořádně vycházelo. I takové to bývá, ale stává se málokdy, že trenér prožije takový poločas, aby ho fotbal těšil, a viděl, co hráči umí. Ve druhé půli už je trochu problém ve hlavách hráčů, ale soupeř se určitě zlepšit. Kombinoval o něco lépe než my. Nedokázali jsme už nic přidat a měli jsme plno práce ve středu pole se soupeřem, který výborně kombinoval."

ROMAN NÁDVORNÍK: "Zápas byl rozhodnutý za patnáct minut. Vstoupili jsme do něj velice špatně. Byla tam osobní nezodpovědností hráčů, i když věděli, kde mají při standardních situací stát, tak jsme to nezvládli. Baník dobře kombinoval, věřil si, byl silnější na balonu a my jsme byli všude o krok později."