ne 6.9.2015

Juniorka zvítězila nad Spartou 2:1

Zcela zaslouženě se naši junioři radují z nedělního vítězství 2:1 nad Spartou Praha. Na Bazalech v utkání 7. kola Juniorské ligy předvedli velmi dobrý týmový výkon, který tím nejlepším způsobem potvrdily dvě pohledné branky útočníka Marka Szotkowského.

Od počátku velmi aktivní byl herní projev baníkovské juniorské sestavy, kterou, co se hráčů s ligovými zkušenostmi týče, v neděli dopoledne posílili brankář Vojtěch Šrom a stoper Martin Honiš. Odměnou za kvalitní vstup do utkání byla branka ve 12. minutě, kterou vstřelil útočník Marek Szotkowski. Za polovinou hřiště převzal přesnou kolmou přihrávku a poté, co se nejprve prosadil sprintersky, prokázal i klid v zakončení a po zemi obstřelil sparťanského brankáře Zavadila.

Následně se hra vyrovnala, hosté přistoupili k agresivnějšímu napadání baníkovské rozehrávky, a tak bylo k vidění především mnoho soubojů a přetlačování o získání převahy uprostřed hřiště. Našim juniorům se sice několikrát povedlo překonat obranu Sparty v křídelních prostorech, avšak k výraznější šanci ke vstřelení druhé branky se nepropracovali. Naopak se mohli ve 40. minutě prosadit hosté, ale Šrom výborně zmenšil střelecký úhel a ránu sparťanského útočníka vyrazil.

Po přestávce soupeř dvakrát vystřídal a byl to právě střídající hráč Kitanovič, který v 55. minutě po závaru před brankou Baníku vyrovnal na 1:1. Baníkovci však s odpovědí dlouho neotáleli. Po pěkné kombinační akci se míč dostal v 63. minutě na pravé křídlo ke Zdeňku Behanovi, který výborně před brankou našel volného Szotkowského a ten si už podruhé v zápase dokázal poradit. Vstřelil svoji celkem osmou branku v letošní sezóně Juniorské ligy, což z něj činí aktuálně nejlepšího střelce soutěže.

V dalším průběhu mohli baníkovci šikovně využívající řady okének v obraně Sparty ještě skóre navyšovat. Záhy po vedoucím gólu zakončoval z voleje těsně mimo Dan Ožvolda a následně se mohl střelecky ukázat i stoper Honiš, avšak z otočky pálil nad branku. Když na soupeřova brankáře dvakrát tváří v tvář nevyzrál ani Behan, skončilo nedělní utkání 7. kola zaslouženým vítězstvím Baníku 2:1.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Samozřejmě jsme spokojeni. Na zápas jsme se dobře připravili, celý týden jsme měli pohromadě tým, se kterým jsme do utkání proti Spartě šli, což se projevilo. Začali jsme velmi aktivně, potom sice soupeř změnil způsob hry a my od toho našeho trochu ustoupili, ale celkově mám ze zápasu velmi dobrý dojem. Kluci si dneska jednoznačně zasloužili vyhrát."