ne 27.5.2018

Juniorka zapečetila sezonu vítězstvím nad Příbramí

Vítěznou derniéru áčka v neděli napodobila i juniorka. Svěřenci Daniela Tchuře porazili ve svém posledním vystoupení ve finálové skupině juniorské ligy rezervu Příbrami 3:1 hlavně zásluhou dvou gólů Matěje Helešice, který měl prsty ve všech brankách domácího celku.

Baníkovci ve Vřesině položili základy výsledku už v úvodu. S chutí hrající Helešic vyslal už ve druhé minuty jedovatou ránu na příbramskou bránu, gólman míč vyrazil pouze před Jakubova, který však z dorážky usměrnil balon do sítě.

Druhý gól vstřelil Helešic v 19. minutě sám a aktivním výkonem ukazoval, že na sraz reprezentační jednadvacítky v nadcházejícím týdnu zamíří v dobré formě.

Za stavu 2:0 se do dalších šancí dostala obě mužstva. Příbram v 56. minutě znejistěla soupeře snížením Polidara, na jehož ránu Lapeš nedosáhl. Ale Baník více Středočechům nedovolil a snažil se rozhodnout třetím gólem. Kania ho díky zákroku příbramského gólmana ještě nedocílil, ale Baník dnes měl Helešice, který sedm minut před koncem uzavřel skóre gólem na 3:1.