po 23.5.2016

Juniorka si kanonádou v Hradci vystřílela třetí místo

I když je hlavním posláním každé juniorky připravovat hráče pro seniorský celek, tak vystoupení Baníku v celé sezoně muselo udělat všem fanouškům radost. Svěřenci trenéra Petra Samce dnes v bláznivém utkání v Hradci Králové dokázali smazat dvoubrankové manko z úvodu a po výhře 6:2 se radují z konečného třetího místa.

Utkání začalo kvůli pozdnímu příjezdu Baníku s půlhodinovým zpožděním, což se projevilo i na špatném vstupu hostujícího celku do utkání. Hradec byl důraznější a po dvou brankách Krajáka vedl ještě deset minut před koncem prvního poločasu 2:0. Pak se ale Baník probudil a dokázal během sedmi minut skóre nevídaně otočit. Po vlastní brance domácího Vyšehrada se z malého vápna dvakrát prosadil důrazný Půda.
Rozjetý Baník pak už zápas jednoznačně kontroloval a po přestávce přidal další dva góly, kdy se prosadili velmi aktivní Jakub Šašinka s Behanem. Sedm minut před koncem pak završil své parádní odpoledne Půda, který dosáhl na hattrick.

„Kvůli nehodě a dopravnímu kolapsu u Vysokého Mýta jsme dorazili těsně před zápasem a možná, že to v úvodu náš výkon ovlivnilo. Na to se ale nechci vymlouvat. Pravda je, že Hradec byl v úvodu jasně lepší a dvacet minut nás nepustil za půlku. Nám se to nestalo poprvé v sezoně. Až zhruba po té půlhodině jsme se rozběhali, rozjeli a pak už to šlo. Ve zbytku utkání jsme byli jasně lepší. Musím všem klukům poděkovat za přístup, to třetí místo je pro ně ocenění celoroční dřiny,“ řekl trenér Petr Samec.

23.
pondělí
Hradec Králové VS Baník

Poločas: 2:3
Branky: 6. a 35. Kraják – 40., 43. a 83. z pen. Půda, 38. Vyšehrad vlastní, 62. J. Šašinka, 66. Behan. Rozhodčí: Ginzel – Hock, Arnošt. ŽK: Vyšehrad, Dědeček – O. Šašinka.