Juniorka proti Teplicím zabrala

9.5.2018 | Redakce

Juniorka znovu bere tři body. Po čtyřech zápasech bez výhry Baník v šestém kole finálové skupiny porazil ve Vřesině Teplice 2:1. O branky se podělili Lukáš Lehnert a Bronislav Stáňa.

Juniorská liga, 26. kolo, st 9.5. , stadion: Vřesina, diváci: 80
FC Baník Ostrava - FK Teplice
2:1
(2:0)

Branky: 18. Lehnert, 25. Stáňa – 60. Šimeček. Rozhodčí: Mrázek – Kotík, Dresler.

FC Baník Ostrava: Budinský – Rizvanov, Breda, Psyché, Helešic – Bolf, Mládek (71. Houdek), Lehnert (89. Kubík), Kania (46. Dolba) – Hejl (53. Žák), Stáňa.

FK Teplice: Němeček – Haljeta, Berešík, Hruštinec, Šimeček, Novotný, Gebert, Kodad, Díaz, Hasil, Richter.

Komentář

Baník opět s několika hráči áčka měl výborný úvod utkání. V 18. minutě se po rychlé akci a centru zprava dostal ve vápně k odraženému balonu Lehnert, navedl si ho na svou silnější levačku a zkušeně ho uklidil k tyči.

Z podobné akce domácí udeřili ještě o sedm minut později. S tím rozdílem, že tenokrát přišel rozhodující centr zleva a Stáňa míč usměrnil do sítě přímo volejem. Baník mohl po půli vést i výraznějším rozdílem, ale další slibné momenty nevyužil.

Teplice po obrátce ožily. Přesně po hodině hry Šimeček snížil na 1:2. Hosté byli ve druhé půli nebezpečnější než před přestávkou, ale Baník měl v bráně výborného Viktora Budinského, který další změnu stavu nepřipustil.