po 26.10.2015

Juniorka po výborné hře porazila Příbram

Juniorka Baníku potvrdila skvělou formu na hřišti Příbrami, kde v pondělním utkání 14. kola Juniorské ligy zaslouženě zvítězila 3:1. Po bezbrankovém prvním poločase se po změně stran s góly roztrhl pytel. Na Behanovu vedoucí branku sice Příbram zareagovala, avšak na přesné trefy Šichora a Engelmanna už domácí odpověď nenašli.

První poločas byl od úvodního hvizdu v režii juniorky Baníku Ostrava. Ostravané většinu času drželi míče a snažili se hledat skulinky v defenzívě Příbrami. Už ve 2. minutě Behanova nebezpečná přihrávka jen proletěla příbramským pokutovým územím, do sítě ji však nedokázal usměrnit ani jeden z hostujících hráčů v bílém dresu.

Baník pokračoval v útočném snažení. V 15. minutě příbramský brankář Kočí zlikvidoval Engelmannovu hlavičku a následně i jeho dorážku. Do třetice míč nepropasíroval za Kočího záda ani Šichor, který branku přestřelil. Pro ostravské střelce byly příbramská svatyně zakletá. Lučićův přímý kop minul pravý horní roh. K příbramské pravé tyči se z dobrých pozic snažili zakončovat i Ožvolda s Šichorem, jenže oba rovněž minuli brankový prostor domácích.

Junioři Baníku nezachytili nástup do druhého poločasu, když pustili Příbram do dvou slibných příležitostí. Hlinkova tečovaná střela ale skončila těsně nad brankou a Marešův dobře umístěný pokus brankář Chmiel vytěsnil na roh.

Ve chvílích, kdy byla nebezpečnější Příbram, se Baník paradoxně ujal vedení. Lučić přihrával na zadní tyč na nabíhajícího Zdeňka Behana, který ve 49. minutě prostřelil padajícího Kočího. Ve vyhecovaném utkání Příbram vyrovnala v 63. minutě, po Marešově rohovém kopu se Kurtiašvili odpoutal od svého strážce a střelou k tyči rozradostnil Příbram.

V 68. minutě Baníku vrátil vedení Šichor, který si v příbramské šestnáctce zpracoval Zapatovu tečovanou střelu a chladnokrevně z malého vápna překonal Kočího. Sedm minut před koncem utkání bylo rozhodnuto. Šichor předložil míč Engelmannovi a ten přízemní střelou stanovil na konečných 3:1 pro juniorku Baníku Ostrava.

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Charakteristickým jevem utkání byla z naší strany odvaha, aktivita a kvalita. Kromě pár minut na začátku druhé části hry jsme soupeře k ničemu nepustili a měli utkání pod kontrolou. Na horké půdě hráči zápas zvládli nejenom herně, ale i po stránce disciplíny."