Juniorka na startu podlehla Olomouci

30.7.2017 | Redakce

Juniorce vstup do nové sezony zhořkl. Svěřenci Daniela Tchuře v prvním utkání podlehli na hřišti ve Vřesině Sigmě Olomouc 0:4.

Juniorská liga, 1. kolo, ne 30.7. , stadion: Vřesina, diváci: 100
FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc
0:4
(0:2)

Branky: 17. Bala, 43. Danis, 58. Romero, 81. Voleský. Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Polák. ŽK: Mičola – Antl, Nízký.

FC Baník Ostrava: Šustr - Celba, Kubík, Novák, Helešic (79. Holec) - Bolf, Dendis, Mládek, Mičola (67. Mooc) - Hejl (59. Russmann), O. Šašinka.

SK Sigma Olomouc: Gröger – Juráš, Štěrba, Nízký, Romero (88. Vybíral), Antl (81. Sláma), Voleský, Danis (60. Zifčák), Kiška, Krayzel, Bala.

Komentář

Tým posílený o Tomáše Mičolu, Matěje Helešice, Josefa Celbu a Ondřeje Šašinku dostal od Hanáků lekci z produktivity. Vzdor územní převaze v 17. minutě inkasoval po hlavičce Baly a těsně před poločasem po krásné trefě Danise z přímého kopu. Nejblíže vyrovnání byl ještě vě 43. minutě za stavu 0:1 Kubík, ale jeho zdařilou hlavičkou bravurně vytáhl gólman Gröger.

I ve druhé půli baníkovci zahazovali šance; zblízka nedali Bolf, Šašinka ani Mládek. Hosté naopak po sólu Romera zvýšili na 3:0 a v závěru překonal Šustra ještě jednou Voleský.

Ohlasy trenérů

DANIEL TCHUŘ: "První poločas jsme byli aktivní. Chtěli jsme hrát fotbal, ale Olomouc dobře bránila a ze dvou šancí se dostala do dvougólového vedení. Byla efektivnější. I potom jsme kluky nabádali, ať hrají dopředu a jsou aktivní, ale po chybách jsme dostali další dvě branky a pak už se to těžko dohání."