ne 15.5.2016

Juniorka doma nestačila na Duklu

Juniorka prohrála v závěrečném domácím utkání sezony s Duklou Praha 2:4. Svěřenci Petra Samce utrpěli ve výrazně kombinovaném složení první jarní porážku na Bazalech a na třetím místě je přeskočila Mladá Boleslav. Největším pozitivem utkání byl proto návrat stopera Martina Honiše, který po tříměsíční pauze zaviněné zraněním odehrál první poločas.

Baník z převahy v úvodní dvacetiminutovce vytěžil pouze tyč, ale do vedení šel ve 27. minutě zásluhou Bezdičky soupeř. Zlomem byl začátek druhého poločasu, kdy Dukla dvěma slepenými góly během tří minut unikla do třígólového vedení. Domácí oplatili stejnou mincí a vrátili se ještě do hry: Telnar v 66. minutě z malého vápna snížil a Šichor o tři minuty nato po skrumáži docílil dokonce kontaktní branky. Baník v závěru mohl z tlaku i vyrovnat, ovšem do otevřené obrany v 87. minutě kapituloval počtvrté.

"Bylo to dnes hodně těžké poskládat, áčko i devatenáctka měli po zápasech, hrálo - s nadsázkou řečeno - vše, co mělo ruce a nohy. První poločas jsme neodehráli dobře. První dvacetiminutovka nebyl špatná, ale přechodová fáze byla hodně pomalá. Potom jsem zase začali ztrácet jednoduché míče a inkasovali jsme. Začátek druhé půle byl zase nic moc. Pak byla dvacetiminutová pasáž, kdy jsme se chytli, ale zase tam bylo spoustu individuálních i taktických chyb," konstatoval Petr Samec.

Baníkovci odehrají poslední zápas sezony příští pondělí v Hradci králové.

15.
Baník VS Dukla

Branky: 66. Telnar, 69. Šichor - 28. Bezdička, 52. Bezpalec, 54. Farkaš, 88. Beneš. Rozhodčí: Dresler – Antoníček, Batík. ŽK: Švehlík, Holešinský - Bohánek, Beauguel, Beneš. ČK: 90. Holešinský.