po 2.5.2016

Juniorka deklasovala Příbram 6:2

Pátá výhra za sebou, navíc ve velkém stylu. Baník v pondělním utkání 30. kola juniorské ligy otočil zápas s Příbramí pěti góly ve druhé půli a anglický týden zakončil vítězstvím 6:2. Hattrickem upoutal testovaný Liberijec Sylvanus Nimely.

Padesát minut k takové demolici Středočechů nic nesměřovalo. I přesto, že domácí začali dobře a už v 11. minutě je poslal do vedení po individuální akci Jakub Šašinka, jehož centr příbramský stoper obloučkem nasměroval do vlastní sítě. Nimely pak technicky trefil břevno a baníkovcům se to v závěru půle vymstilo. Brandner během šesti minut po dvou rychlých kontrech otočil skóre.
Druhý poločas ale svěřenci Petra Samce odehráli jako z partesu. Behan po brejku nabídl Nimelymu vyrovnání jako na zlatém tácu a v 59. minutě vrátil Ostravanům náskok znovu Šašinka, který si ve vápně zasekl obránce a neomylně zavěsil pod břevno. Bleskové výpady Baníku nadále přinášely zkázu. Nimely po dalším rychlém protiútoku zvýšil na 4:2, Behan pět minut před koncem tváří v tvář brankáři Kočímu přidal pátou trefu a Nimely vzápětí zkompletoval hattrick. Vítězství mohlo být ještě drtivější, kdyby vyložené příležitosti proměnili Půda, Nimely či Behan.
"Je pravda, že první poločas nebyl z naší strany ideální. A to jsme přitom nezačali vůbec špatně a vstřelili první gól. Potom jsme ale polevili. My jsme si v kabině jasně řekli, co musíme zlepšit a hlavně, co chceme hrát. Kluci to pochopili a hlavně na hřišti začali plnit. Druhá půlka byla z naší strany už velmi dobrá," řekl trenér Petr Samec.

2.
pondělí
května
Baník VS Příbram
Juniorská liga

Poločas: 1:2
Branky: 49., 76. a 86. Nimely, 11. a 59. J. Šašinka, 85. Behan – 37. a 43. Brandner. Rozhodčí: Adámková - Caletka, Peřina. ŽK: Ježdík.